Вперше в Україні сільський ЦНАП Дніпропетровщини видає біометричні паспорти – Валентин Резніченко

У ЦНАПі Олександрополя Солонянського району запрацювало нове обладнання з видачі біометричних паспортів. Тепер, аби отримати ID-картку чи закордонний паспорт, не треба їхати до райцентру – усе в одному місці і без черг. Загалом у сільському ЦНАПі доступні майже 120 адмінпослуг, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
«Наближати до людей якісні адмінпослуги – одне із завдань децентралізації, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. На Дніпропетровщині працює 56 ЦНАПів, де можна отримати майже 200 послуг, – зауважив Валентин Резніченко. – Сьогодні стала доступною видача біометричних паспортів у сільському ЦНАПі. Це унікальний випадок для України», – зазначив Валентин Резніченко. 
Майже 2,5 тисячі мешканців Олександрополя та прилеглих сіл мають змогу отримати паспортгромадянина України у формі ID-картки та біометричний закордонний паспорт. Для цього більше не доведеться долати 50 км до райцентру. Достатньо завітати до місцевого ЦНАПу, який знаходиться у будівлі Олександропільської сільської ради. 
У складі нової робочої станції є все необхідне – від принтеру та фотокамери до сканеру відбитків пальців і планшету для електронного підпису. 
«Аби придбати й запустити це обладнання, довелося докласти чимало зусиль. Шлях був тернистий, але ми його подолали за підтримки ДніпроОДА. Кінцевий результат – надання мешканцям якісних адмінпослуг», – наголосила Олександропільський сільський голова Людмила Муркович. 
Паспорт у вигляді картки видається громадянам України з 14 років. Оновлення – у 18-ть. Після цього строк дії документу – 10 років. 
«Вперше отримую такий паспорт. У ньому – біометричні дані людини: від відбитків пальців до цифрового фото. Такий документ більш захищений від підробок. Це практикується в Європі – тепер буде і в нас», – поділився 14-річний Віталій Маковський. 
Жителька Олександрополя Оксана Гармаш прийшла до ЦНАПу з документами на біометричний закордонний паспорт. Каже, планує наступного року махнути в Туреччину. 
«Давно мріяла про закордонний паспорт. Та щоб його оформити, треба було неодноразово з’їздити до Солоного і витратити чимало часу. Зараз зручно, все на місці», – розказала жінка. 
У ЦНАПі наголошують: послугою з отримання закордонного паспорту може скористатися будь-хто незалежно від місця прописки. Вартість – 557 грн. Перший ID-паспорт оформлюється безкоштовно і лише за місцем проживання.
Олександропільський ЦНАП став другим в області, де запрацювало обладнання з видачі «біометрії». Такі паспорти вже видають в ЦНАПі Кривого Рогу. Незабаром аналогічну адмінпослугу можна буде отримати у Дніпрі, Кам’янському, Слобожанській і Апостолівській об'єднаних громадах.
Наразі на Дніпропетровщині Центри надання адмінпослуг та їхні філії працюють: 22 – у районах, 23 – в містах, 9 – в об’єднаних громадах, 2 – в селах. Це найбільше в Україні.

Tags:

Administrative services

Область:

Дніпропетровська область

Source:

Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування

Read more:

15 July 2025

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі шляхів зміцнення бюджету громади

Сила двох: співпраця ЦНАП і ДПС як один зі...

Ще 2019-го мешканці Мерефи почали питати, чому за паспортом і субсидією можна прийти до ЦНАП, а за карткою платника...

15 July 2025

11 років на кордоні з війною

11 років на кордоні з війною

Начальник Очеретинської військової адміністрації Покровського району Донецької області Микола Коваленко про...

14 July 2025

Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки

Аналіз положень Бюджетної декларації України на...

Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...