Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман вважає, що в Парламенті буде конституційна більшість - 300 голосів на підтримку змін до Основного закону щодо децентралізації.
"Вважаю, що шляхом налагодження діалогу і підкріплення Конституції конкретними законами у нас є всі шанси для успішного фінального голосування", - заявив Володимир Гройсман в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".
Спікер парламенту впевнений, що вже на стадії обговорення підготовлених законів будуть розвіяні "практично всі некомпетентні інсинуації щодо префектів і ще якихось драконівських повноважень президента".
Володимир Гройсман знову нагадав, що запропоновані зміни до Конституції передбачають особливості місцевого самоврядування, а не спеціальний статус окремих регіонів. "Що стосується спеціального статусу, то це чинна Конституція передбачає спеціальний статус міст України. Чомусь, нікого це не турбує. Наш же варіант говорить про особливості місцевого самоврядування", - пояснив голова Верховної Ради.
Відповідаючи на запитання, чи знайдеться 300 голосів у залі парламенту на підтримку змін до Конституції України про зняття депутатської недоторканності, Володимир Гройсман сказав: "Зараз дійсно необхідно знаходити модель, як вийти на це голосування".
09 July 2026
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса...
Кафедра регіональної політики КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на магістерські програми для фахівців, які працюють...
09 July 2026
Не одна модель: як українські громади переосмислюють громадську участь під час війни
Не одна модель: як українські громади...
Повномасштабна війна не лише змінила форми громадської участі а й продемонструвала, що в різних умовах виникають...
09 July 2026
Затверджено новий порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку
Затверджено новий порядок використання коштів...
8 липня уряд затвердив новий Порядок використання коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та...
09 July 2026
В Україні запрацював новий інструмент підготовки муніципальних проєктів до фінансування
В Україні запрацював новий інструмент...
Швейцарсько-український інструмент з підготовки муніципальних проєктів (PPF4Ukraine) офіційно запрацював в...