12 жовтня у Запоріжжі відбувся ІІ Міжнародний інвестиційний форум InCoForum: Integration & Cooperation, де об’єднані територіальні громади Запорізької області презентували свої досягнення і потенціал, який може зацікавити інвесторів.
Під час пленарного засідання було підписано договір на облаштування соціальної інфраструктури між «EuroCape New Energy» та Гірсівською ОТГ на 350 тисяч доларів.
«Нам є чим пишатися: наші громади змогли презентувати свої стенди, і нічого не довелося вигадувати, бо вже є що показати, є чим привабити інвесторів, – зазначила Зінаїда Бойко, заступник голови – керівник апарату Запорізької ОДА. – Ми переконані, що після Форуму громади зможуть знайти надійних партнерів для реалізації власних проектів. Хоча і вже можемо говорити про успіхи. І мені дуже приємно, що на сьогоднішньому Форумі окрема секція присвячена залученню інвестицій саме в ОТГ».
Модератором панельної секції «Посилення спроможності громад: європейський досвід і програми міжнародної технічної допомоги» виступив Олександр Свистун, директор Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. «Сьогодні серед доповідачів багато поважних гостей, які мають великий досвід і значні напрацювання щодо реформи децентралізації», – розпочав роботу секції пан Свистун.
«Ще три роки тому в Євросоюзі не вірили, що Україна зможе такими темпами розпочати процес децентралізації. Але варто пам’ятати, що децентралізація – це не тільки територіальні зміни, – зауважив Бенедикт Херрманн, перший секретар Представництва ЄС в Україні. – Це й точкове економічне зростання. Для людей існує реальний економічний стимул для об’єднання. Але керівники нових громад мають звертати як найбільшу увагу на розвиток бізнесу на територіях, бо інвестор можливий, але його може й не бути, а місцевий бізнес залишається і допомагає розвиватися громаді».
Щоб привернути увагу інвесторів, необхідні стратегії розвитку територій, створенню яких приділяє увагу U-LEAD. «Ми створили Центри розвитку місцевого самоврядування по всій Україні, які допомагають об’єднанню громад, надають консультації, проводять навчання, що сприяє ефективному розвитку громад, – зазначив заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват. – До кінця 2017 року плануємо провести оцінку процесу децентралізації, щоб зробити його більш успішним. Ми хочемо зрозуміти, як підтримати потенціал громад, у якому напрямку працювати для посилення їх економічної спроможності, щоб вони могли розвивати місцевий бізнес і в подальшому мали змогу самостійно вирішувати власні проблеми на місцях. Лише тоді можливі історії успіху».
Про програми консультування та навчання проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (PULSE) розповів експерт Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Ігор Пітцик.
Одним із напрямків діяльності програми DOBRE є розвиток муніципального потенціалу, розповів експерт з надання послуг місцевого самоврядування Маїс Ваноян. Метою є оцінка муніципалітетів за широким спектром показників діяльності, серед яких – фінансовий, участь громад, лідерство, управління фінансовими потоками. Також проводяться внутрішні та зовнішні дослідження для оцінки прогресу реформи децентралізації.
Дослідженням потенціалу та розробкою подальших рекомендацій для ОТГ у виробничій сфері займається ДП «Укрпромзовнішекспертиза». З наведеними під час презентації цифрами директор ДП Володимир Власюк довів фінансові переваги розвитку переробного сільгоспвиробництва.
Проте, зауважує віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська, ні гроші, ні допомога не зроблять нічого, поки люди не будуть розуміти суть і необхідність децентралізації: «Треба людей навчати, пояснювати, широко розповсюджувати інформацію про єдине розуміння децентралізації. Тільки при бажанні та прагненні людей досягнемо успіху».
Tags:
Область:
Запорізька областьSource:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
05 July 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 July 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 July 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 July 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...