Завершився термін подачі Мінрегіону проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Cоюзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики «Підтримка регіональної політики України». Період, протягом якого центральні (міністерства) та місцеві органи виконавчої влади (держадміністрації) могли направити такі проекти тривав два місяці – з 27 липня по 27 вересня.
Станом на 27 вересня до Мінрегіону надійшло близько 500 проектів. У Департаменті з питань регіонального розвитку Мінрегіону поінформували, що ця цифра не остаточна, оскільки багато проектів з регіонів надійшло в останній день терміну подачі і зараз ще триває їх реєстрація.
Проекти подавалися за п’ятьма програмами регіонального розвитку:
В Мінрегіоні повідомили, що конкурсний відбір проектів здійснюватиме спеціально утворена конкурсна комісія, як це передбачає відповідний Порядок. У її складі діятиме 5 тематичних робочих груп у відповідності до названих програм. У кожній групі працюватимуть незалежні експерти, відібрані за сприяння програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку». Групи проведуть попередню оцінку поданих проектів, після чого їх внесуть на розгляд конкурсної комісії. Передбачається, що на її першому засіданні буде прийнято рішення щодо проектів, допущених до конкурсу.
«З огляду на те, що кошти, які спрямують на реалізацію проектів за п’ятьма програмами регіонального розвитку надані Європейським Союзом, то буде цілком логічно, щоб і оцінку таким проектам дали незалежні експерти, відібрані та підготовлені для такої роботи програмою U-LEAD з Європою. Ми вдячні, що наші європейські партнери одразу відгукнулися на нашу пропозицію і сформували пул необхідних експертів. Саме вони, а не чиновники, даватимуть фахову оцінку проектам, що можуть бути профінансовані за кошти ЄС», - сказав В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
Лідером по кількості проектів стала Львівська обласна державна адміністрація. Вона направила близько 100 проектів. Серед центральних органів виконавчої влади активність проявило Міністерство освіти і науки.
«Було два місяці для подачі проектів. Комусь цього часу вистачило, щоб направити 100 проектів, комусь або часу не вистачило, або бажання. Оцінка такій результативності, думаю, буде надана. Суть не в кількості проектів, а в проактивній позиції, в розумінні і намаганні вирішувати питання, які принесуть користь українському суспільству і країні. Це міг бути один проект, але якісно підготовлений і такий, що за змістом вагоміший за десятки проектів», - сказав В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
Ознайомитися з переліком поданих проектів можна ТУТ
Ознайомитися зі складом конкурсної комісії, затвердженої наказами Мінрегіону № 110 та № 153 можна ТУТ
З детальною інформацією щодо програм регіонального розвитку можна ознайомитися на сайті Мінрегіону.
Tags:
EU V.Nehoda regional development
Source:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
10 January 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 January 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 January 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 January 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...