Навіщо громаді власна гідроелектростанція. Досвід Васильківської ОТГ

«Люди стали набагато активнішими, не те що раніше: відверто розповідають про власні проблеми, допомагають владі і вимагають у неї, – зазначив під час свого виступу в Українському кризовому медіа-центрі у рамках проекту «Речники громад» голова Васильківської об’єднаної територіальної громади Дніпропетровської області Сергій Павліченко. – І місцева влада, яка тепер має чимало ресурсів, намагається в усьому йти назустріч людям».

За словами Сергія Павліченка, до об’єднання сукупний бюджет усіх населених пунктів громади, у яких проживало близько 17 тис осіб, сягав понад 20 млн грн, а після – близько 79 млн грн, з яких 35 млн грн становлять власні надходження.

- Завдяки цим грошам ми робимо проект майбутнього водогону, ремонтуємо будинок культури, а також будівлю школи, яка не ремонтувалася протягом 37 (!) років, – каже Сергій Павліченко. – Наступного року ми розраховуємо отримати від держави на опорну школу у Васильківці 25 млн грн.

Незважаючи на те, що громаді лише півроку, вона запровадила посаду фахівця з інвестиційних проектів. Один з цих проектів – відновлення непрацюючої мінігідроелектростанції на річці Вовчій. Ця електростанція у п’ятдесятих роках минулого сторіччя успішно виробляла безоплатну електроенергію для освітлення васильківських вулиць. Про її відновлення у селищі думали давно. У 2006 році відновили зруйновану греблю. Та інвестора вдалося знайти лише після об’єднання громади. Згідно договору, у відновлення міні-ГЕС, яка вироблятиме 120 кВт/год, він має вкласти близько 6 млн грн.

- Ця маленька електростанція не дозволить забезпечити світлом усе селище, але цілком може працювати як резервна під час віяльних відключень електроенергії, – розповів Сергій Павліченко. – На жаль, дешевшою електроенергію для населення ми зробити не можемо, проте вже зараз можна говорити про певні договірні умови. Крім того, електростанція дасть нашій громаді робочі місця.

Також Сергій Павліченко розповів про те, що на території його громади створено кооператив, у який уряд Канади вклав 112 млн грн, а дрібні місцеві фермери –3 млн грн. Завдяки цьому у громаді з’явилося 20 робочих місць.

11.07.2017 - 22:51 | Views: 16857
Навіщо громаді власна гідроелектростанція. Досвід Васильківської ОТГ

Video:

Tags:

speaker

Область:

Дніпропетровська область

Громади:

Васильківська селищна об’єднана територіальна громада Васильківська територіальна громада

Source:

Read more:

04 May 2026

Нові підходи до податків і ресурсів: ВАГ представила оновлений законодавчий порядок денний для розвитку громад

Нові підходи до податків і ресурсів: ВАГ...

На Хмельниччині відбувся Щорічний Саміт Всеукраїнської асоціації громад, де представили оновлений законодавчий...

04 May 2026

Громади можуть швидше знаходити фінансування на енергетичні проєкти завдяки новому фільтру на Зеленій платформі

Громади можуть швидше знаходити фінансування на...

Мінекономіки повідомляє, що для досягнення цілей Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) потрібні не лише...

01 May 2026

Розвиток партнерств та ініціативи у сфері культури – нові каталоги можливостей для громад

Розвиток партнерств та ініціативи у сфері...

  Новий місяць – нові можливості для активної роботи та сміливих рішень. Тут громадам стануть в нагоді...

01 May 2026

Уряд запускає експериментальний механізм закупівель для відбудови: як працюватимуть рамкові угоди і що це означає для громад

Уряд запускає експериментальний механізм...

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 24 квітня 2026 № 520 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо...