Вже 120 об’єднаних громад чекають на рішення ЦВК про призначення перших виборів

На розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих голів та депутатів у 120 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 576 колишніх місцевих рад.

Про це свідчать дані моніторингу Мінрегіону щодо стану формування об’єднаних громад в Україні.

Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській - 16, Чернігівській – 12, у Черкаській – 11, у Полтавській – 10,  у Житомирській – 8, у Херсонській та Волинській – по 7, у Кіровоградській області – 6 ОТГ.

Загалом, станом на 30 червня, на фінальних стадіях формування знаходиться 211 об’єднаних громад:

  • 120 ОТГ чекають на рішення ЦВК,
  • 5 ОТГ - облдержадміністрації готують звернення до ЦВК,
  • 56 ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання,
  • 30 ОТГ чекають на висновок ОДА.

Нагадаємо, 6 червня цього року Парламент прийняв закон про виділення коштів на вибори в об’єднаних громадах в 2017 році.

Також повідомлялося, що Уряд перерозподілив деякі видатки державного бюджету і виділив Центральній виборчій комісії майже 13 млн грн на організацію та проведення виборів у об’єднаних громадах.

Як відомо, загалом в Україні протягом 2015-2017 років створено 413 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшла 1971 колишня місцева рада.

Утворення ОТГ у 2017 році з часу оголошення ЦВК перших виборів:

Read more:

03 April 2026

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Доступно про бюджет: як розвивається громада»

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Доступно...

До 13 квітня триває відбір на Резиденцію ідей «Доступно про бюджет: як розвивається громада», яка відбудеться 21–24...

02 April 2026

Громади підключать 100 МВт когенераційних установок за кошти держбюджету

Громади підключать 100 МВт когенераційних...

  Громади приєднають до мережі 75 вже наявних когенераційних установок загальною електричною потужністю майже...

02 April 2026

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад та бізнесу

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад...

  Великодні свята – час не лише для відпочинку, а й для розвитку. В цьому громадам допоможуть нові Каталоги...

02 April 2026

Громади зможуть отримувати пряме фінансування від польського банку BGK на відновлення інфраструктури — деталі від Мінфіну

Громади зможуть отримувати пряме фінансування...

Територіальні громади України незабаром зможуть залучати кошти польського державного банку розвитку BGK безпосередньо...