У Миколаєві посадовці та громадські активісти вчились застосувати на практиці спрощену процедуру приєднання до вже створених ОТГ

Захід, який проходить сьогодні, 29 червня, у Миколаївському центрі розвитку місцевого самоврядування, є чи не найбільш велелюдним за весь червень. Семінар на тему: «Застосування спрощеної процедури приєднання до вже створених ОТГ з урахуванням затвердженого Перспективного плану» зібрав в одній аудиторії посадових осіб та громадських активістів населених пунктів  одразу чотирьох районів Миколаївської області - Первомайського, Баштанського, Доманівського, Братського. Семінар відбувся в рамках реалізації програми U-LEAD з Європою «Програма для України - розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

Однак зауважимо, що тема семінару є актуальною не лише для цих районів, а й для усієї області, де вже створені ОТГ пройшли об’єднавчу процедуру,  сформували органи управління, отримали більш широкі повноваження і значні ресурси. Миколаївський центр розвитку місцевого самоврядування планує організувати з цього приводу низку семінарів і для представників решти районів Миколаївщини, адже скрізь потрібно уміти застосовувати на практиці спрощену процедуру приєднання.  Держава включила зелене світло децентралізації усім сусіднім громадам, які з певних причин одразу не пішли на об’єднання, а зараз, побачивши реальну вигоду від консолідації зусиль, - виявляють бажання долучитися до ОТГ.

На цьому акцентував свою увагу Валентин Бойко, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Миколаївської області під час відкриття семінару.  Він зазначив, що 17 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад» (законопроект №4772). Завдяки тому, що цим Законом спрощено процедуру добровільного об’єднання громад, громади мають можливість суттєво пришвидшити формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування.

Доповідач наголосив, що новим  Законом не порушується Методика формування таких громад, а створюються усі умови для формування справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів. Громади більше не будуть заручниками своїх сусідів, які не мають бажання об’єднуватись. Закон дозволяє визнавати спроможними і ті громади, які об’єдналися не за Перспективним планом.

Валентин Бойко звернув увагу, що відтепер не потрібно переобирати голову ОТГ, а вибори депутатів проводяться не в усій об’єднаній громаді, а лише на приєднаній території. Приєднана громада стає старостинським округом в ОТГ. При цьому, голова приєднаної громади гарантовано отримує повноваження старости і статус члена виконкому ОТГ. Тому у раді ОТГ будуть представлені інтереси усіх мешканців громади, а місцева влада не зазнає політичних потрясінь. Це і є спрощена процедура об’єднання громад.

Раніше приєднатися до вже створеної ОТГ можна було лише після проведення заново усієї процедури об’єднання. В історії України є лише один випадок приєднання громади шляхом повторного об’єднання громад, це - наша Куцурубська ОТГ, де проводились перші місцеві вибори голови та депутатів  двічі: вперше у 2015 році, а вдруге, після дооб`єднання з ще чотирма сільськими радами, - у 2016 році.

Валентин Бойко побажав учасникам семінару плідної праці та висловив надію, що на Миколаївщині спрощеною процедурою приєднання до ОТГ (дооб`єднання до вже діючих об’єднаних громад) скористається чимало громад, які мають з ними спільну межу, і за Перспективним планом формування територій громад області входять у цей об’єднавчий формат.

Модератор заходу - професійний лектор, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування МНУ ім. В.О. Сухомлинського, регіональний експерт з децентралізації Лілія Кравчук розкрила перед учасниками семінару процес проведення моніторингу фінансової спроможності об’єднаних громад, процедуру добровільного об`єднання, механізм та алгоритм дій. Наголосила на важливості Закону для децентралізації, зокрема, принципу добровільного приєднання громад.

У форматі окремої лекції виділила тему правових процедур. Більш детально зупинилась на фінансових та політичних перевагах об`єднання і/або приєднання громад. Ознайомила з вимогами до документообігу при застосуванні процедури об`єднання та/або приєднання громад.

Під час семінару було проведено розрахунково-практичну роботу «Фінансові та політичні переваги об’єднаних громад», в рамках якої його учасники самостійно обраховували суму інфраструктурної субвенції, визначали індекс податкоспроможності ОТГ для обчислення базової дотацію з бюджету, розглядали механізм розподілу. На конкретних прикладах діяльності ОТГ 2016 року в контексті міжбюджетних відносин зроблено практичні висновки, які лягли в основу визначення перспектив щодо об’єднання.

Упродовж усього семінару лектор Лілія Кравчук ограновувала роботу в малих групах. Наприкінці заходу відбулося спільне обговорення, під час якого було підбито підсумки роботи та надано відповіді присутнім  на їх на запитання.

29.06.2017 - 20:55 | Views: 5677

Attached images:

Область:

Миколаївська область

Source:

Share the news:

Read more:

01 July 2022

Актуальний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих та оточених територіях

Актуальний перелік громад у районах бойових...

  Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік територіальних громад, розташованих у районах...

01 July 2022

Особливості плати за землю ‒ українські реалії в умовах воєнного стану та досвід європейських країн

Особливості плати за землю ‒ українські реалії...

Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували особливості плати за землю у період дії воєнного стану та розглянули...

01 July 2022

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за період 21-30 червня 2022 р.

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...

01 July 2022

Добре демократичне врядування в Україні: рух вперед у повоєнний період

Добре демократичне врядування в Україні: рух...

Які виклики постали перед добрим демократичним врядуванням в Україні у контексті російського вторгнення та який шлях...