Уряд заклав додаткові 25 мільярдів гривень на медичну реформу

 

Уряд ухвалив Бюджетну резолюцію на 2018-2020 рр., яка передбачає фінансування всіх етапів реформи охорони здоров’я та дає можливість планувати розвиток медичної галузі на кілька років вперед.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк за підсумками засідання Кабінету міністрів. «Нинішня Бюджетна резолюція – це історичний документ, адже вперше в Україні головний фінансовий документ формується на 3 роки, а не на один. І на ці три роки закладений дуже великий реформаторський компонент в охороні здоров’я», – наголосив заступник міністра.

«Ми передбачили належний обсяг видатків для вкрай важливої і очікуваної реформи медицини.– наголосив в своїй доповіді міністр фінансів України Олександр Данилюк – Ми змінили фокус бюджетного фінансування від утримування бюджетних установ до фінансування якісних послуг. Хочу всім скептикам сказати, що реформа медицини повністю забезпечена фінансовими ресурсами. За рахунок вказаних коштів заплановано проводити оплати первинної медичної допомоги за єдиним національним тарифом, поступово запровадити оплату стаціонарної вторинної та третинної допомоги за проліковані випадки».

Під структурні зміни в охороні здоров’я уряд забезпечив істотне фінансування. «Протягом 2018-2020 рр. бюджет на гарантований пакет медичних послуг виросте з 55 млрд, які є на сьогоднішній день у медичній субвенції, до 81,2 млрд грн у 2020 р. Тобто на 25,7 млрд за 3 роки збільшиться обсяг фінансування саме медичних послуг. У перший рік реформи (2018 р.) фінансування збільшиться на 10 млрд, у 2019 р. – орієнтовно на 8,2 млрд грн, у 2020 р. – на 7,3 млрд грн. Цифри можуть варіюватися в залежності від темпу реформи. Згадані 10 млрд передусім підуть на реформу первинки», – повідомив Павло Ковтонюк.

Крім того, уряд затвердив щорічне фінансування програми «Доступні ліки». У поточному році держава виділила 500 млн грн на відшкодування ліків по 3 напрямках захворювань. З наступного 2018 р. року і далі держава щороку виділятиме по 1 млрд грн на згадану програму, зважаючи на позитивну динаміку її реалізації.

Павло Ковтонюк подякував Міністерству фінансів за те, що збільшення фінансування йде на структурні реформи в охорони здоров’я, додавши, що цей документ є найкращою відповіддю скептикам, які звинувачували уряд у скороченні фінансування медицини та зменшенні зарплат лікарям.

15.06.2017 - 17:04 | Views: 15522
Уряд заклав додаткові 25 мільярдів гривень на медичну реформу

Tags:

healthcare healthcare healthcare P.Kovtonyuk

Source:

Міністерство охорони здоров'я

Read more:

02 April 2026

Громади підключать 100 МВт когенераційних установок за кошти держбюджету

Громади підключать 100 МВт когенераційних...

  Громади приєднають до мережі 75 вже наявних когенераційних установок загальною електричною потужністю майже...

02 April 2026

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад та бізнесу

Квітневі каталоги можливостей: підтримка громад...

  Великодні свята – час не лише для відпочинку, а й для розвитку. В цьому громадам допоможуть нові Каталоги...

02 April 2026

Громади зможуть отримувати пряме фінансування від польського банку BGK на відновлення інфраструктури — деталі від Мінфіну

Громади зможуть отримувати пряме фінансування...

Територіальні громади України незабаром зможуть залучати кошти польського державного банку розвитку BGK безпосередньо...

02 April 2026

Децентралізація – найголовніше за березень

Децентралізація – найголовніше за березень

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки рішень Уряду та Парламенту, що стосуються...