Філії опорних шкіл можуть виконувати функції не лише початкової школи, а й дитячих садків – постанова Кабміну

Філіями опорних шкіл відтепер можуть бути навчально-виховні комплекси (НВК) – заклади, що об’єднують початкову школу та дитячий садок. Відповідну постанову було прийнято сьогодні, 19 квітня, на засіданні Уряду.

«Часто філії опорних шкіл – це заклади, в яких було понижено ступінь після створення опорної школи. Тобто раніше в приміщенні цього закладу могла повноцінно функціонувати старша, базова та початкова школа. Після створення опорної школи в філії залишилася, наприклад, лише початкова школа. Часто в таких закладах є вільні приміщення, де можна відкрити повноцінних дитячий садок, але законодавством це не було унормовано. Цим рішенням ми робимо крок назустріч місцевим громадам і даємо їм можливість утворювати у філіях повноцінні НВК», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Також постанова вносить деякі зміни у визначення опорної школи. Зокрема, до таких шкіл тепер можуть відноситися заклади, що не мають філій, але до них здійснюється підвезення учнів не менше ніж з трьох селищ, сіл.

Документ прийнято з доопрацюванням. МОН планує підкреслити в постанові важливість підвезення до опорних шкіл дітей з особливими потребами. Також Міністерство співпрацюватиме із Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю над забезпеченням умов для підвезення учнів з особливими потребами у тих населених пунктах, де це необхідно.

Нагадуємо, що наразі в Україні функціонує 178 опорних навчальних закладів. З 2013-2014 до 2016-2017 навчальних років було реорганізовано зі зміною ступеня 485 навчальних закладів, що відповідає політиці МОН, згідно з якою початкова школа має бути якнайближче до місця проживання учня.

Детальніше про реформу середньої освіти в умовах децентралізації читайте ТУТ

19.04.2017 - 17:16 | Views: 25205
Філії опорних шкіл можуть виконувати функції не лише початкової школи, а й дитячих садків – постанова Кабміну

Tags:

education hub school L.Hrynevych Ministry of Education and Science

Source:

Міністерство освіти і науки

Read more:

04 May 2026

Нові підходи до податків і ресурсів: ВАГ представила оновлений законодавчий порядок денний для розвитку громад

Нові підходи до податків і ресурсів: ВАГ...

На Хмельниччині відбувся Щорічний Саміт Всеукраїнської асоціації громад, де представили оновлений законодавчий...

04 May 2026

Громади можуть швидше знаходити фінансування на енергетичні проєкти завдяки новому фільтру на Зеленій платформі

Громади можуть швидше знаходити фінансування на...

Мінекономіки повідомляє, що для досягнення цілей Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) потрібні не лише...

01 May 2026

Розвиток партнерств та ініціативи у сфері культури – нові каталоги можливостей для громад

Розвиток партнерств та ініціативи у сфері...

  Новий місяць – нові можливості для активної роботи та сміливих рішень. Тут громадам стануть в нагоді...

01 May 2026

Уряд запускає експериментальний механізм закупівель для відбудови: як працюватимуть рамкові угоди і що це означає для громад

Уряд запускає експериментальний механізм...

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 24 квітня 2026 № 520 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо...