Громади, розташовані на територіях суміжних районів, отримали довгоочікуваний закон. Далі рішення за ЦВК

В газеті Верховної Ради України «Голос України» № 70 від 15 квітня 2017 року опубліковано Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів".

З цим документом пов'язані сподівання на початок нового, кращого життя більше 30 ОТГ (ознайомитися з переліком ОТГ можна ТУТ). Центральна виборча комісія не призначала перші місцеві вибори в об'єднаних громадах, розташованих на територіях суміжних районів, по особливому трактуючи діючі закони та Конституцію України.    

На думку Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслава Негоди, ЦВК повинна повернутися до розгляду питань про призначення виборів у тих громадах, яких цей закон стосується.

"Сподіваюся, що з цим законом завершаться безпідставні обмеження прав тих об'єднаних громад, до складу яких увійшли населені пункти суміжних районів або які утворилися довкола міст обласного значення і в яких проживає близько 400 тисяч мешканців. Якщо нещодавно ЦВК вимагала додаткових правових підстав для призначення перших місцевих виборів в таких громадах, то сьогодні такі підстави вона отримала. Хочеться вірити, що на цей раз Комісія не буде шукати нових причин та не зволікатиме з прийняттям позитивних рішень і вже найближчим часом призначить перші вибори в тих громадах, які чекають на них хто рік, хто два. Ці рішення будуть сигналом і для інших громад, які планують об’єднатися чи приєднатися до вже існуючих ОТГ в межах суміжних районів", - сказав В'ячеслав Негода. 

16.04.2017 - 14:14 | Views: 14966
Громади, розташовані на територіях суміжних районів, отримали довгоочікуваний закон. Далі рішення за ЦВК

Tags:

V.Nehoda CEC

Source:

Read more:

05 July 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 July 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 July 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 July 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...