Наразі створено 178 опорних шкіл. Цього року планується обладнати ще 140. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з експертами Міжнародного валютного фонду.
«Наш пріоритет у роботі з державними фінансами – ефективне використання коштів наших платників податків. Гроші мають направлятися на сфери, де вони дійсно приносять максимальну користь та працюють на благополуччя українських громадян. Наприклад, ми зараз створюємо мережу навчальних закладів, що дасть можливість забезпечити рівний доступ сільських дітей до якісної освіти. діти не повинні навчатися у малонаповнюваних класах, де вчитель може викладати одночасно фізику, фізкультуру та англійську, не маючи при цьому необхідної підготовки», – пояснила Лілія Гриневич.
Вона також розповіла про зміни державного фінансування загальної середньої освіти – переорієнтацію спрямування державної субвенції на забезпечення зарплати педагогічних працівників, при цьому комунальні видатки покриває місцева влада.
«Наша ціль – поступово збільшувати субвенцію, і не лише для підвищення оплати праці педпрацівників, а й на забезпечення якісного підвищення кваліфікації педагогів», – підкреслила Міністр.
Лілія Гриневич відзначила, що нині й у системі професійної та вищої освіти спостерігаються тенденції до створення потужніших освітніх закладів.
«Передача професійно-технічних навчальних закладів на рівень області та міст-обласних центрів стимулює місцеву владу формувати мережу закладів, орієнтовану саме на розвиток регіонального ринку праці. Також зараз ми спостерігаємо тенденцію, коли кількість абітурієнтів перевищує потужність наших ВНЗ. У зв’язку із цим слабкі заклади добровільно об’єднуються і створюють потужніший університет на базі декількох. Зокрема, торік у нас було 4 приклади, коли 2 університети зливались в один», – зазначила Міністр.
Більше про децентралізацію в освіті читайте ТУТ
Tags:
education Ministry of Education and Science L.Hrynevych hub school
Source:
Міністерство освіти і науки
02 August 2025
Калуш матиме місто-побратим у Мексиці: започатковано нове міжнародне партнерство
Калуш матиме місто-побратим у Мексиці:...
Калуська міська територіальна громада розширює горизонти міжнародної співпраці. На черговій сесії Калуської міської...
01 August 2025
Пирятинська громада: приклад, як підтримка ЄС...
Пирятинська міська територіальна громада стала прикладом того, як локальні ідеї можуть масштабуватися до системних...
01 August 2025
Децентралізація: найважливіше за липень
Децентралізація: найважливіше за липень
На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки місяця, що минув. Ми розповідаємо про важливі...
31 July 2025
U-LEAD invites you to participate in a unique...
If you are a rookie in local self-government, U-LEAD’s onboarding Training Programme "Steps for specialists....