Громада міста Ладижин Вінницької області приєдналася до процесу децентралізації системи архітектурно-будівельного контролю. 28 березня Держархбудінспекція передала функції держархбудконтролюміській владі Ладижина.
Відтепер місцева влада буде самостійно контролювати повний містобудівний цикл – від виділення земельної ділянки під будівництво до введення об’єкта в експлуатацію. Нові містобудівні повноваження дозволять також оперативно проводити перевірки на будмайданчиках та притягувати до відповідальності порушників містобудівного законодавства, що, відповідно, попередить можливі зловживання забудовників та мінімізує кількість незаконних будівництв.
У свою чергу мешканці Ладижина тепер зможуть реєструвати дозвільні документи на забудову за місцем проживання, не витрачаючи при цьому зайвий час та зусилля.
З усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю, мешканці Ладижинаможуть звертатися до новоствореного органу, який знаходиться за адресою: м. Ладижин, вул. Петра Кравчика, 4, каб. 14.
Станом на сьогодні повноваження держархбудконтролю отримали близько 60 населених пунктів. Серед них 19 обласних міст: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєверодонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький.
Гаряча лінія щодо питань, пов’язаних з децентралізацією повноважень у сфері архбудконтролюпроводиться щоденно з 10.00 до 12.00 за телефоном: (044) 291-69-64
Tags:
State Architectural and Building Inspection
Область:
Вінницька областьSource:
Прес-служба ДАБІ
06 July 2026
У червні громадам спрямували 38,5 млрд грн: Мінфін прозвітував про перерахування трансфертів
У червні громадам спрямували 38,5 млрд грн:...
У червні 2026 року Мінфін згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів до...
06 July 2026
Open Call for National Short-Term Legal Experts U-LEAD with Europe Phase III – DRD-ES Team
Open Call for National Short-Term Legal Experts...
Open Call for National Short-Term Experts: Legal Expertise on the Delimitation and Distribution of Powers among...
06 July 2026
Навчання U-LEAD надихнуло на створення Школи...
Навчальна програма «Кроки для спеціалістів. Участь жителів у вирішенні питань місцевого значення» включала не лише...
03 July 2026
‘Ukrainian communities are now fully-fledged participants in the European dialogue’
‘Ukrainian communities are now fully-fledged...
Shyroke community in Zaporizhzhia region works in conditions that many European municipalities would find difficult...