В ОТГ директори шкіл мають займатися виключно навчально-виховним процесом, а опікуватися фінансовими питаннями повинні комунальні підприємства, – заступник Міністра Павло Хобзей

Щоб концепція Нової української школи була успішно впроваджена, керівники освіти в об’єднаних територіальних громадах та районах, директори шкіл мають стати лідерами змін у середній освіті. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час виступу на відкритій громадській студії «Стратегія розвитку освіти в ОТГ: регіональний дискурс». Захід відбувся сьогодні, 28 березня, на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

«Нова українська школа – це наша спільна реформа, і тільки в співпраці ми можемо досягнути результатів. Саме керівники, насамперед директори шкіл, мають вести колектив до змін. Водночас ми сподіваємося, що вже найближчим часом в ОТГ директори шкіл не опікуватимуться майновими та господарськими питаннями, а займатимуться виключно навчально-виховним процесом. Зараз громади можуть створювати комунальні підприємства, які фахово надаватимуть відповідні послуги, а директор з колективом буде вчити, виховувати і будувати Нову українську школу», – зазначив Павло Хобзей.

У роботі відкритої громадської студії взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, ОТГ, управлінь освіти, науково-педагогічні та педагогічні працівники Миколаївщини. Головною темою їхнього обговорення стала підготовка лідерів ОТГ до створення ефективної системи освіти в умовах реформ.

Народний депутат України, член Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Тарас Кремень відзначив, що процес децентралізації – це не лише питання фінансів, а й процес осмислення надання якісних освітніх послуг. За його словами, перспективи для Миколаївщини полягають в інтернаціоналізації освіти (участь у світових, міжнародних проектах) та ефективному освітньому менеджменті.

У підсумку учасники громадської студії виробили подальший план спільних дій, спрямованих на прогнозування розвитку освітньої мережі; ефективне управління освітою в контексті урахування соціальних запитів і виконання державного замовлення; розвиток регіональної системи підготовки представників органів місцевого самоврядування ОТГ у сфері ефективного управління освітою.

Область:

Миколаївська область

Source:

Сайт МОНУ

Read more:

02 July 2025

Старости були і є важливою ланкою в системі місцевого самоврядування – тези з форуму старост Тернопільщини

Старости були і є важливою ланкою в системі...

Про важливість та розвиток інституту старост говорили учасники Першого форуму старост Тернопільщини, що відбувся 2...

01 July 2025

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...

Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...

01 July 2025

Entrepreneurial communities

Entrepreneurial communities

Too much coordination and planning can kill incentives and creativity of local development agents. It's been...

01 July 2025

Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?

Липневі каталоги можливостей: що нового для...

Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...