Запоріжжя стало 15-м містом України, де за допомогою шведської програми реалізується реформування освітньої сфери у створених об'єднаних територіальних громадах.
Мета впроваджуваної освітньої системи — щоби рівень знань дітей із сільської місцевості був конкурентоспроможним з рівнем знань учнів міських шкіл.
У Запорізькій області налічується 582 шкільних навчальних заклади, де здобувають освіту понад 161 000 учнів. У Запорізькому регіоні майже 1,5 млн осіб міського населення, і серед них сільських жителів лише близько 400 тис осіб. Діти, які навчаються у сільських школах, мають право на отримання якісної середньої освіти, яка дала б їм можливість вступати до престижних міських вишів.
— У рамках реформування ми підвищуємо якість надання освітніх послуг у найвіддаленіших населених пунктах, забезпечуємо ефективне використання освітньої субвенції. Наприклад, минулого 2016 року наші 6 територіальних об'єднаних громад (Запорізька область, — ред.) отримали 40 млн грн на виконання повноважень у сфері освіти, — повідомляє Олександр Свистун, директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Запорізькій області.
Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» діятиме до 2018 року. За цей час планується створити органи управління освіти у територіальних громадах. Планується, що кожне село матиме базові школи, де передбачено отримання початкової шкільної освіти, а у селах з великою кількістю населення функціонуватиме опорна школа, де діти навчатимуться до 11 класу включно.
— Наша мета — поліпшити центральні, тобто опорні школи. Суть реформи полягає в тому, щоб забезпечити рівний доступ до освіти і у сільській місцевості, і у містах, — каже Войтек Марьхілевський, експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».
Для того, щоб роз'яснити основи реформування системи освіти представникам ОТГ Запорізької області, в обласному центрі провели одноденний тренінг. Надалі представники територіальних громад пояснюватимуть необхідність реформування освітньої сфери у своїх населених пунктах. Варто зазначити, що на тренінгу були присутні кілька десятків представників ОТГ.
01 July 2025
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм
Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...
Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...
01 July 2025
Too much coordination and planning can kill incentives and creativity of local development agents. It's been...
01 July 2025
Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?
Липневі каталоги можливостей: що нового для...
Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...
01 July 2025
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю
Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...
У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...