Запорізька обласна державна адміністрація спільно з експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та Міністерством освіти і науки України, за експертної підтримки Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації провели семінар-тренінг у форматі «рівний рівному» на тему «Ефективне управління освітою в ОТГ. Від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл».
Участь у заході взяли керівники органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, об'єднаних територіальних громад, директори опорних шкіл, які вже створені, та тих, які заплановано створити у 2017 році.
Заступник голови обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко зазначила, що досвід наших закордонних партнерів є дуже важливим, адже вони вже пройшли цей шлях і сьогодні мають певні результати та успіхи, якими готові поділитись.
- Після спілкуваннями з нашими колегами починаємо чітко розуміти, що всі вирішують однакові питання та мають однакові проблеми. Мені дуже хотілось би, щоб ми з нашими громадами спільними зусиллями досягли неабияких успіхів, щоб ми мали свої напрацювання, якими також могли б поділитись з нашими іноземними партнерами. Сьогодні я вдячна Департаменту освіти і науки Хмельницької області, Міністерству освіти та науки та звісно нашим колегам зі шведсько-українського проекту за те, що вони нас підтримали та разом з нами працюють над реформою освіти в Запорізькій області.
Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова наголосила, що ОТГ нашого регіону відчули конкурентний вплив районних і державних адміністрацій, а також відділів освіти на те, що відбувається в громадах, тому даний захід проводився для того, щоб вони мали змогу працювати краще, якісніше, по-новому. В рамках семінару це завдання було першочерговим.
Директор Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Свистун відмітив, що це неабияка подія для представників громад, адже питання освітньої реформи наразі стоїть дуже гостро. Важливим є те, що інформація, яку представники громад отримали на семінарі, має не лише теоретичну, а й практичну цінність. Децентралізація в нашій країні лише набирає оберти і деякі питання досі залишаються відкритими. Саме міжнародний досвід сьогодні надає великі можливості та відкриває нові шляхи вирішення проблем.
В свою чергу, представники громад були не лише слухачами, а й приймали активну участь у заході. Міжнародні експерти надавали змогу кожному висловити свою думку, спільно обговорювати проблеми громад в сфері освіти та продемонструвати важливість тих чи інших питань, які розглядались в рамках семінару.
04 March 2026
Львівська агломерація і Метрополія Ґетеборгу (Швеція) заклали основу для довгострокового партнерства
Львівська агломерація і Метрополія Ґетеборгу...
Перспектива розвитку метрополій, які у нас більш звично називати агломераціями, останнім часом привертає до себе все...
04 March 2026
Кращі практики на старті: як Центри...
Старт нових сервісів психосоціальної підтримки в умовах війни завжди є викликом. Обмежені ресурси, інфраструктурні...
04 March 2026
Helvetas проводить відбір ТГ Харківської області для забезпечення мешканців житлом
Helvetas проводить відбір ТГ Харківської...
В межах проєкту «Horizon Homes: сталий модульний житловий проєкт в Україні», що впроваджується швейцарською...
04 March 2026
Снігурівська МВА підписала першу угоду про партнерство з данським муніципалітетом Гентофте
Снігурівська МВА підписала першу угоду про...
Снігурівська міська територіальна громада розпочинає новий етап міжнародної співпраці. Начальник Снігурівської...