У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА відбулося засідання підсумкової колегії на якій було підбито підсумки діяльності за минулий та визначені основні завдання на поточний рік. У роботі зібрання взяли участь фахівці та директор Департаменту охорони здоров’я полтавської ОДА Віктор Лисак, ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор В’ячеслав Ждан, голова обкому профспілки працівників охорони здоров’я України Олександр Кувічка, голова Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб та ін.
З аналізом діяльності медичної галузі області за 2016 рік присутніх ознайомив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. Зокрема, станом на 1 січня 2017 року заклади охорони здоров’я Полтавщини профінансованопо консолідованому бюджету на 98% до планового показника. Також здійснено реконструкцію та капітальні ремонти кількох лікувально-профілактичних закладів та закуплено сучасне медичне обладнання. Також він зазначив, що за минулий рік укомплектованість амбулаторій збільшилася на 5%, забезпеченість транспортом - на 1,8% і на 4,6% зросла забезпеченість комп’ютерною технікою. Також на 7% підвищився відсоток населення, охопленого наглядом сімейних лікарів і наразі він становить 97,8%.
Як було відмічено, первинна медико-санітарної допомога є провідною ланкою у галузі охорони здоров'я. «Це єдиний шлях максимально наблизити медицину до мешканців і надати їм якісну медичну допомогу», - зауважив Юрій Курилко.
Учасниками засідання були обговорені заходи, які проводяться в області, з метою удосконалення надання стаціонарної медичної допомоги, а також заплановане посилення кадрового потенціалу та підключення Центрів ПМСД, амбулаторій та ФАПів до мережі Інтернет. У рамках субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертензію у Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» Центри ПМСД будуть доукомплектовані медичним обладнанням, інструментарієм та виробами медичного призначення.
Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, вже розроблено проекти чотирьох госпітальних округів в області та проведено відповідні розрахунки. В округах заплановано створити 4 лікарні інтенсивного лікування другого рівня, 3 лікарні інтенсивного лікування першого рівня, 25 лікарень планового лікування, 2 дитячі лікарні інтенсивного лікування та 3 лікарні відновного лікування. Також він відмітив, що минулий рік в охороні здоров’я області став роком продовження реформ та здійснення фундаментальних змін у медичній галузі. «Необхідно перебороти труднощі та досягти мети, яка дозволить забезпечити якісно новий рівень надання медичної допомоги, продовжити реформи і в подальшому побудувати якісно нову систему охорони здоров’я», - підсумував директор Департаменту охорони здоров’я.
09 July 2025
Postponing the development of comprehensive...
A group of MPs has registered Draft Law No. 13437 ‘On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine on Spatial...
09 July 2025
Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу
Переосмислення стратегічного планування...
Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...
09 July 2025
17 липня - вебінар «Від ідеї до фінансування:...
17 липня 2025 року, з 12:00 до 15:00, відбудеться вебінар «Від ідеї до фінансування: розбираємося, як працює...
08 July 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...