За ініціативи голови райдержадміністрації Дмитра Кірносова та голови районної ради Тамари Бєлянкіної у залі засідань райдержадміністрації відбувся «круглий стіл» за участю депутатів сільських, селищної та районної рад, сільських та селищного голів, представників громадськості та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.Темою зібрання стало обговорення реформування стаціонарної медичної допомоги, а саме – формування госпітальних округів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території.
Ознайомила присутніх на зібранні з основними вимогами постанови та проінформувала про концепцію реформування начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Марина Корнєєва. Відповідно до постанови, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис. осіб, 2-го рівня – не менше 200 тис. осіб. Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.
Отже, виходячи із вимог постанови, створення Добропільсько-Олександрівського госпітального округу є таким, що суперечить останній.До відома присутніх доведено, що на території Донецької області, яка підконтрольна українській владі, заплановано створення шести госпітальних округів. Згідно з існуючим на сьогодні проектом Добропільський район входить до госпітального округу г.м. Покровськ, Мирноград, Селидове, Новогродівка, Авдіївка, Добропілля, Покровський район, Мар’їнський район, Добропільський район, Ясинуватський район.
Марина Володимирівна наголосила, що створення госпітального округу не приведе до закриття жодної лікарні в місті, амбулаторії, фельдшерські пункти будуть всі функціонувати та звернулася до депутатів донести цю інформацію до своїх виборців.
Після завершення формування меж госпітальних округів в поточному році, відповідно до Примірного положення, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2017 № 165, планується створення госпітальних рад з представників районів, міст, об’єднаних територіальних громад та лікарів – усіх, хто відповідає за розвиток своїх лікарень, але відбуватися це буде у певній мережі. Госпітальна рада формує план розвитку госпітального округу, аби зрозуміти реальне завантаження та розподіляє функції – спрямовує потік до лікарні, де є фахівець та обладнання. Все це також передбачає поліпшення транспорту та доріг на території громади – у першу чергу тих, що ведуть до лікарень. Підсумовуючи сьогоднішню зустріч, представник Департаменту та керівники району наголосили, що представники громади матимуть змогу здійснювати контроль та надавати пропозиції щодо покращення медичного обслуговування населення.
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 July 2025
Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel
Partnerships for resilience: key takeaways from...
At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...
14 July 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 July 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities...
On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...