Для мотивації фахових спеціалістів працювати у громадах найголовніше – це житло та заробітна плата. Про це у рамках проекту «Речники громад» в Українському кризовому медіа-центрі розповів Володимир Міцук, голова Білозірської об’єднаної територіальної громади Черкаської області. «Ми зробили реконструкцію житла для лікарів. Ми облаштували 5 квартир, де готові прийняти лікарів з сім’ями, надати їм житло, щоб вони у нас працювали. Після того, як ми здали житло, як нас показали по телебаченню, буквально за два тижні до нас звернулися більше 20 людей. Є з кого вибрати», – зазначив він.
У громаді вирішили не чекати на медичну реформу, а одразу підвищили заробітні плати для лікарів до 10 тисяч гривень. Це вони роблять за рахунок місцевого бюджету. Також дозволили не сплачувати за комунальні послуги протягом трьох років.
Стратегія розвитку громади до 2022 року передбачає створити робочі місця в одному із населених пунктів громади – селищі Ірдинь. «Там розташовані 2,5 гектарів торф’яників та 2,5 гектарів водойм, але там ніхто не працює. Туди можна завести інвестиції, можна розвивати туризм, вирощувати ягоди, виробляти пелети для опалення», – вважає пан Міцук. У громаді є також запас земель, які можна розвивати, надавати інвесторам, побудувати виробниче підприємство. Проте, вони знаходяться поза межами населених пунктів. «Ми не можемо ними самі розпоряджатися, чекаємо на прийняття закону», – підкреслив він.
Найбільше у громаді чекають на закони щодо добровільного приєднання територіальних громад, поширення прав громад на землі поза межами населених пунктів та на спрощення оформлення спадщини.
Вчіть матчастину
Страшилки про наслідки об’єднання розповідають ті, хто не хоче об’єднуватися. Вони думають, що заберуть усі повноваження, що село, яке приєдналося не отримує кошти від центрального населеного пункту. «Все прописано у законі. Якщо там вказано, що має надійти 10% на розвиток, то вони надійдуть. Всі бояться, що центральна садиба все забере собі. Потрібно читати закон про об’єднання громад від першої сторінки до останньої, кожний рядок. Почитайте та розрахуйте, що саме вам потрібно»,- вважає голова Білозірської об’єднаної територіальної громади.
Video:
Tags:
Область:
Черкаська областьГромади:
Білозірська сільська об’єднана територіальна громада Білозірська територіальна громадаSource:
Український кризовий медіа центр
05 July 2025
Шлях України до повоєнного доброго...
Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...
05 July 2025
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»
10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...
10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...
04 July 2025
Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади
Розробка Комплексного плану просторового...
Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....
04 July 2025
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник
Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...
1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...