Організація економічного співробітництва та розвитку зацікавлена у підтримці процесів децентралізації в Україні, - В’ячеслав Негода

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) високо оцінює досягнення України на шляху розвитку спроможності місцевого самоврядування і вже розпочала ознайомчу роботу в Києві щодо аналізу процесів децентралізації та оцінки можливостей надання підтримки реформі.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В´ячеслав Негода за результатами зустрічі з представниками проекту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні».

«Нас цікавить практичний досвід розвинених країн щодо місцевого та регіонального розвитку. Тому ми плануємо і надалі залучати досвідчених міжнародних експертів до впровадження децентралізації. Найбільшою проблемою в процесі реалізації реформи місцевого самоврядування в Україні, на цьому її етапі, вважаю низький рівень спроможності місцевої влади щодо підготовки комплексних інфраструктурних проектів та програм розвитку. На місцях вже є ресурси, є повноваження, але знань та практики не вистачає. Допомогти громадам у залученні коштів, підготовці і реалізації якісних інфраструктурних та інших проектів могли б агенції регіонального розвитку, до створення та організації діяльності яких ми і запрошуємо наших міжнародних партнерів», - сказав В´ячеслав Негода.

У свою чергу, Дороте Аллен-Дюпре, старший проектний менеджер Департаменту регіонального розвитку ОЕСР, зазначила:

«Це наша перша місія зі збирання фактів. Але ми вже можемо констатувати вражаючі досягнення, які зробила Україна за такий короткий час на шляху децентралізації. Муніципальна консолідація – один з найважчих процесів в усіх європейських країнах з політичної точки зору. І мало кому вдавалося впроваджувати ці процеси з таким успіхом».

Вона також повідомила, що перший захід, присвячений питанням децентралізації, ОЕСР планує провести в Києві вже наприкінці січня 2017 року.

Довідка

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) — міжнародна організація, що об’єднує 34 розвинені країни світу: більшість держав Європейського Союзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія та інші.

Мета організації – координація економічної політики країн-членів ОЕСР і погодження програми допомоги країнам, що розвиваються.

ОЕСР також активно співпрацює з державами світу, які не є членами організації (зокрема з Україною), у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів тощо.

Read more:

24 January 2026

Оплата праці в дошкіллі: сформовано робочу групу за участі громад і Уряду

Оплата праці в дошкіллі: сформовано робочу...

Міністерство освіти і науки України ініціює створення міжвідомчої робочої групи задля вирішення питань оплати праці...

23 January 2026

Employment services closer to community residents: Expanding the functions of Administrative Service Centres

Employment services closer to community...

The Cabinet of Ministers of Ukraine has adopted a resolution that directly strengthens the capacity of communities in...

23 January 2026

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Культурна спільнодія»

Стартував відбір на Резиденцію ідей «Культурна...

Пізнайте, як культура працює з досвідом війни, пам’яттю та відновленням спільнот – як формується взаємодія між...

22 January 2026

Громади отримають черговий пакет фінансування на 119 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ

Громади отримають черговий пакет фінансування...

Громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення у громадах, за підтримки Європейського...