Інтервю з головою Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою
(…)
- У країні триває процес об'єднання громад. Головними елементами децентралізації експерти називають передачу повноважень та фінансів регіонам. У багатьох, і це не секрет, є побоювання, що села загинуть і нічого доброго з цього не вийде. Яким є ваше ставлення до запущеного механізму реформування територіальної влади?
- Вісімнадцятого грудня проходитимуть вибори у 22 потенційно об'єднаних територіальних громадах. Кандидатів зареєстровано багато, як і політичних партій. Я побував в усіх наших ОТГ. Враження у мене, відверто скажу, позитивні: соціальні об'єкти у належному стані, там чисто і тепло і дороги ремонтуються. В одному тільки Народицькому районі реалізується 21 проект. Тому люди, які разом стали до роботи, не боячись труднощів, демонструють плоди своєї праці, які й так видно. Я звертаюся до жителів області із закликом бути активними 18 грудня та обрати дійсно достойних людей, не бути байдужими, проявити високий рівень свідомості. Багато хто виступає проти реформування місцевого самоврядування. Вважає реформу несвоєчасною, недопрацьованою. Та я іншої думки. Місцеве самоврядування має глибоке і давнє коріння і сягає часів Київської Русі та Запорозької Січі. Це одна з найкращих форм правління, де люди обирають свого лідера. Адміністративно-територіальна реформа повинна була відбутися в Україні давно, бо це відкриває шлях для повноцінного і якісного розвитку.
Ми живемо ще за сформованим устроєм 60-х років минулого століття, а це аж ніяк не відповідає сьогоднішнім реаліям. Проводити реформи завжди непопулярна та часто і невдячна справа. Завжди знайдуться противники змін, ті, хто боїться щось перекроювати. Та без цього ніяк нам не вибратися на абсолютно новий сучасний рівень цивілізаційного розвитку. От, скажімо, та сама Польща, колишня НДР та й багато інших східних країн, які належали до так званого соцтабору, сьогодні живуть набагато краще нас. Ми маємо вчитися у кращих.
- Яку ж роль відіграватимуть державні адміністрації, які досі працюють у районах?
- На мою думку, якраз децентралізація допоможе людям краще орієнтуватися у тому, до кого звертатися за допомогою у вирішенні проблем, адже пройде ще небагато часу, і державні адміністрації все ж перестануть діяти, а це поставить крапку у дублюванні повноважень органами влади і посилить роль рад, які працюватимуть за спрощеною системою.
- Як ви вважаєте, чи зміниться відтепер політична риторика кандидатів, які боротимуться за голоси виборців?
- Так, безперечно. Реформування місцевого самоврядування змушує замислитися людей, які тепер йтимуть на вибори та бажатимуть бути у владі. Одними тільки обіцянками кандидат людей не підкупить. Люди вже вимагатимуть реальних дій і запитають з того, кому довірили представляти свої інтереси. Відсидітися у кріслі нікому не вдасться, бо закон змінить відношення до самого виборчого процесу. Треба розуміти рівень відповідальності і перед людьми, і перед державою. Вчитися, дізнаватися, запозичувати досвід. Наведу приклад, достойний поваги. Сільський голова с. Василівка Житомирського району Петро Васильович Андросович 36 років підряд обирається головою громади. От вам доказ беззаперечного лідерства та авторитету. І я дуже хочу, аби більше не повторювалися історії деяких сільських рад, де після виборів сільський голова жодного разу не з'являється перед громадою і подякувати людям за довіру забуває. Сподіваюся, в органах місцевого самоврядування не працюватимуть ті, хто й гадки не має, у чому полягає ця робота. Беззаперечно, що потрібно починати вчитися організації територіальної влади та працювати за новими законами. Адже робота новостворених об'єднань повинна бути максимально наближеною до життєвих потреб їхніх жителів і в них повинні зосередитися усі послуги. Повну версію читати ТУТ.
03 July 2025
9 липня - вебінар «Застосування трудового законодавства під час "трансформації" ЗЗСО»
9 липня - вебінар «Застосування трудового...
9 липня о 14:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Застосування трудового...
03 July 2025
8 липня - вебінар «Закупівлі в межах коштів...
8 липня о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Закупівлі в межах коштів...
03 July 2025
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Сільський голова за 100 тисяч доларів
Голова Шевченківської громади Миколаївської області Олег Пилипенко про те, як зробити так, аби громада не зникла з...
03 July 2025
Мінрозвитку запускає експериментальний проєкт створення Фонду муніципального орендного житла
Мінрозвитку запускає експериментальний проєкт...
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт постанови “Про реалізацію експериментального проєкту – створення Фонду...