У ЛОДА обговорили Перспективні плани шести районів
У ЛОДА відбувся круглий стіл “Перспективний план Львівської області” за участі першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка, провідного експерта в галузі децентралізації Юрія Ганущака, депутатів облради, представників громадськості.
Під час заходу присутні обговорили проекти Перспективних планів спроможних територіальних громад: Турківського, Дрогобицького, Стрийського, Сокальського, Сколівського та Пустомитівського районів, які планується найближчим часом розглянути на сесії Львівської обласної ради.
У вступному слові Ростислав Замлинський зауважив, що реформа децентралізації є вкрай важливою і вона вже має позитивні результати.
Перший заступник голови ЛОДА нагадав, що на території області є двадцять районів, по трьох з них (Кам’янка-Бузький, Золочівський, Буський) та м. Львів – проект Перспективного плану був затверджений у редакції 2015 року. “Відповідно було доручення облдержадміністрації доопрацювати проект Перспективного плану, оскільки зі 162 громад Кабінет Міністрів України затвердив – 88. Зважаючи на це, ми не могли не дати можливість новим ініціативам бути врахованими”, – пояснив посадовець.
“До цієї роботи ми залучили профільних спеціалістів ЛОДА, експертів, громадськість, наукові інституції, – говорить Ростислав Замлинський, – також провели різноманітні консультації, роз’яснювальну роботу – здійснено більше 400 виїздів в різні населені пункти області з метою інформування громадськості про реформу і кроки до формування об’єднаної територіальної громади (ОТГ)”.
Під час засідання присутні детально обговорили різні аспекти створення ОТГ у шести районах.
Так, на сесії обласної ради в межах Турківського району пропонується створити – 2 ОТГ, Дрогобицького – 4, Стрийського – 4, Сокальського – 4, Сколівського – 3 та Пустомитівського – 6.
Нагадаємо, що Львівська обласна рада схвалила проекти Перспективного плану одинадцяти районів.
Станом на сьогодні на Львівщині сформовано 16 об’єднаних територіальних громад. 15 із них мають прямі бюджетні відносини з Міністерством фінансів. Ще одна, Ходорівська громада, в якій вибори провели у березні, почне працювати з 1 січня 2017 року.
Share the news:
30 March 2023
Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи
Навіщо громаді стратегічні енергетичні документи
Стратегічна документація допомагає громадам заощаджувати енергію без втрати якості послуг, ставати енергетично...
30 March 2023
Публічні закупівлі: відповіді на поширені запитання від громад
Публічні закупівлі: відповіді на поширені...
Експерти Програми USAID DOBRE зібрали всі питання щодо здійснення публічних закупівель, які надійшли від...
30 March 2023
Бориспільська громада побратається з містом Вантаа
Бориспільська громада побратається з містом Вантаа
Бориспільська міська рада ухвалила рішення про підписання договору про співпрацю з фінським містом Вантаа. Про це...
30 March 2023
Проєкт DECIDE офіційно стартував у Чернігівській області
Проєкт DECIDE офіційно стартував у...
Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Про можливості...