З 25 травня в Києві у форматі засідань робочої групи відбуваються попередні консультації щодо розробки проектів перспективних планів формування територій громад областей.
Про це повідомили у Департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону України.
Метою проведення таких консультацій є експертна допомога обласним державним адміністраціям і регіональним офісам реформ у розробці перспективних планів відповідно до Методики формування спроможних громад.
У консультаціях беруть участь представники Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінрегіону та інших центральних органів виконавчої влади, представники Асоціації міст України, Асоціації районних та обласних рад, Асоціації сільських та селищних рад, Інституту розвитку територій, обласних державних адміністрацій, керівники та експерти регіональних офісів реформ.
Під час засідання робочої групи Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода наголосив, що перспективні плани формування громад перш за все мають показати соціально-економічну обґрунтованість запропонованого формування кожної нової громади області. Маючи ці плани з усіма відповідними розрахунками, існуючі громади матимуть змогу прийняти обґрунтоване та зважене рішення, чи хочуть вони розвиватися саме у такий спосіб.
Нагадаємо, раніше В’ячеслав Негода зазначав, що Перспективний план формування територій громад не є фактом об’єднання громад, а лише баченням ефективного територіального устрою на базовому рівні в межах відповідної області.
Tags:
Source:
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
07 April 2026
Засади розмежування та розподілу повноважень...
7 квітня Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроєкт про засади розмежування та розподілу повноважень між...
07 April 2026
Мапа ресурсів для розвитку громад та бізнесу — додавайте свої можливості і ставайте частиною змін!
Мапа ресурсів для розвитку громад та бізнесу —...
В Україні вже є інструмент, який економить сотні годин пошуку і відкриває доступ до багатьох ресурсів для розвитку та...
06 April 2026
Анонс: вебінар «Громадські обговорення під час...
Запрошуємо керівників органів управління освітою, управлінські команди закладів освіти та юристів органів...
06 April 2026
Підтримка сільських громад, удосконалення...
Підтримка сільських громад, удосконалення виборчої системи, посилення ролі асоціацій ОМС – ключові питання для...