Ефективна координація на місцях – найголовніше завдання на даному етапі реформування місцевого самоврядування, - В’ячеслав Негода

Ефективна координація на місцях – найголовніше завдання на даному етапі реформування місцевого самоврядування, - В’ячеслав НегодаНа даному етапі реформування місцевого самоврядування в Україні найактуальнішими завданнями є ефективна координація, інформаційно-роз’яснювальна робота на місцях, а також зворотний зв'язок між центром та регіонами. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода в ході круглого столу «Децентралізація та розвиток громад в Україні», що відбувся в Чернігові в рамках засідання заступників міністрів закордонних справ країн Вишеградської четвірки та України.

«Останнім часом в Україні відбулися дуже важливі законодавчі зміни: місцеві бюджети отримали додаткові ресурси та майже повну автономію,а громади - стимули і механізми до співпраці та об’єднання. На місцях відтепер залишаються значні ресурси, повноваження і відповідальність, яких місцеве самоврядування ніколи не мало. Тому перед нами наразі стоїть дуже важливе завдання - маємо координувати впровадження процесів реформування в регіонах, доносити важливість цілей та завдань реформи до місцевих політиків і населення, а також вибудовувати ефективну систему зворотного зв’язку між центром та регіонами. З огляду на це, є серйозна потреба в експертній та технічній підтримці на регіональному рівні, і в цьому велику надію покладаємо на наших міжнародних партнерів», - сказав В’ячеслав Негода.

Заступник Міністра нагадав, що в кожній області вже створюються Офіси з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади. Метою роботи цих Офісів є посилення інституційного, адміністративного та експертного забезпечення реформи на місцевому і регіональному рівні.

Експерти Офісів реформ допомагатимуть місцевим радам розробляти проекти перспективних планів розвитку, консультуватимуть та надаватимуть практичні рекомендації представникам органів місцевого самоврядування щодо реалізації закону про добровільне об’єднання територіальних громад, а також формуватимуть позитивне сприйняття створення спроможних територіальних громад.

Як повідомлялося, у створенні Офісів реформ в областях Мінрегіон вже заручився технічною підтримкою Ради Європи, а також Асоціації міст України в рамках проекту «Діалог», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.

Tags:

V.Nehoda

Source:

Мінрегіон

Read more:

01 July 2025

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне управління, децентралізація та парламентаризм

Вакансія! Аналітики/-ині у сферах: державне...

Лабораторія законодавчих ініціатив шукає досвідчених аналітиків/-инь у сферах: державне управління, децентралізація...

01 July 2025

Entrepreneurial communities

Entrepreneurial communities

Too much coordination and planning can kill incentives and creativity of local development agents. It's been...

01 July 2025

Липневі каталоги можливостей: що нового для розвитку громад?

Липневі каталоги можливостей: що нового для...

Українські громади — це історії відваги, відновлення та змін. Попри існуючі виклики, вони продовжують шукати ресурси...

01 July 2025

Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії учнів і учениць стали реальністю

Як у закладах освіти Чернігівської громади мрії...

У межах ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», що реалізується спільно громадою та...