Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» 16 квітня підписали Меморандум про узгодження мети діяльності у впровадженні реформи місцевого самоврядування.
Згідно з документом, Мінрегіон сприяє створенню в областях Офісів з питань впровадження реформ у сфері місцевого самоврядування, децентралізації повноважень органів виконавчої влади – так званих Офісів реформ. Ці офіси займатимуться експертно-консультативною роботою з підготовки перспективних планів областей.
Міністерство, за рекомендацією голів ОДА, визначає кандидатури експертів для роботи в Офісах реформ, здійснює організаційну та методичну підтримку.
Крім того, міністерство забезпечує співпрацю між обласними державними адміністраціями та Офісами реформ, сприяє врахуванню облдержадміністраціями пропозицій офісів щодо розробки перспективних планів, схваленню обласними радами перспективних планів, внесенню на розгляд та затвердженню перспективних планів Кабінетом Міністрів.
Меморандум реалізується в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (проект «Діалог»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку. Цей проект забезпечить фінансову підтримку діяльності керівників та експертів Офісів реформ, що допомагатимуть відповідним радам розробляти проекти перспективних планів, формуватимуть позитивне сприйняття створення спроможних територіальних громад, консультуватимуть представників органів місцевого самоврядування з зазначених питань.
Асоціація також розробляє практичні рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо практичної реалізації Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Меморандум набирає чинності з моменту його підписання та діє до 5 вересня 2015 року.
03 June 2026
Посилення прозорості місцевого самоврядування...
3 червня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування,...
03 June 2026
Пресанонс щодо старту відбору громад для участі...
Відкритість, довіра та доброчесність не з'являються самі собою. Їх будують люди та громади, які готові змінювати...
03 June 2026
Вакансія: Старший(-а) експерт(-ка) з питань комунальних підприємств
Вакансія: Старший(-а) експерт(-ка) з питань...
Опис контексту Для реагування на мінливі потреби українських муніципалітетів і національних суб'єктів у воєнний...
03 June 2026
Каталоги можливостей червня: нова підбірка грантів для розвитку громад
Каталоги можливостей червня: нова підбірка...
Червень відкриває нові можливості для громад, які готові втілювати важливі проєкти для своїх жителів. Аби...