У Радомишлі німецький бургомістр ділився досвідом як провести децентралізацію влади

Бургомістр у відставці німецького міста Зінген пан Олівер ділився особистим досвідом проведених реформ у Німеччині з питань децентралізації влади. На зустрічі були присутні депутати місцевих рад, керівники району, установ.

За словами бургомістра «децентралізація - це особливий підхід до управління, це коли усі -  від  дрібних до найважливіших питань вирішуються на місцях». Пан Олівер мав на увазі, що у територіальних громадах.

Варто нагадати, що у минулому році в Україні розпочалися перші кроки по втіленню у життя першого етапу реформи – добровільного обєднання громад.

Виходячи з власного досвіду пан Олівер застеріг, що оптимальна кількість мешканців в об’єднаній громаді має бути не менше 8 000. У такому разі громада не втратить репродуктивну функцію. У такій громаді буде збільшуватися чисельність громадян, вона буде самоспроможною надати належний рівень послуг у сферах освіти, охорони здоровя, соціального захисту, житлово-комунальних послуг, тощо.

Відразу спало на думку, а як же бути з нашими щойно створеними об’єднаними громадами у нашому районі - Вишевицькою, Потіївською, які недотягують і до 3 000 населення кожна? Яка у них перспектива з репродуктивністю? А ніякої. Особливо, якщо врахувати цьогорічні невтішні демографічні статистичні показники по району. Але ж хіба тамтешні гарячі голови у минулому році слухали порад, звертали уваги на міністерські негативні економічні висновки щодо створення цих громад.

Можливо інформація пана Олівера протверезить і деяких  наших «палких» борців за збереження нині діючої закостенілої мережі освітніх закладів у районі і вони перестануть блокувати  реформи по оптимізації шкільної мережі.

Адже надалі триматися за наявність класів у сільських класах по 4-8 учнів означає, що заради власного популізму ми продовжуємо надавати учням неякісну освіту, викидаючи щорічно мільйони коштів на утримання таких шкіл.

Кожна сільська німецька школа має обов’язково по 2 класи «А» і «Б» від 1-го до 12-го класу чисельністю не менше 28 учнів. Якщо такої чисельності учнів не набирається, а громада та мер вперто не хочуть закривати у якомусь населеному пункті школу то федеральна влада вирішує це питання без усякого загравання і популізму. За словами пана Олівера вони просто відкликають з цієї школи вчителів.

Більше двох годин йшов обмін досвідом. Присутні задавали десятки різних запитань пану Оліверу щодо організації медичного обслуговування, шкільної, дошкільної та професійно-технічної освіти. На все у досвідченого мера у відставці були відповіді підкріплені фактами, статистикою, цифрами.

Область:

Житомирська область

Source:

«Радомишль інфо»

Read more:

05 July 2025

Шлях України до повоєнного доброго демократичного врядування обговорили на Діалозі високого рівня у Львові

Шлях України до повоєнного доброго...

Четверта сесія Діалогу високого рівня щодо доброго демократичного врядування відбулась у Львові 3-4 липня 2025 року,...

05 July 2025

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з українською освітою для дітей на ТОТ і за кордоном?»

10 липня – вебінар «Як зберегти зв’язок з...

10 липня, о 10:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE на тему: «Як зберегти зв’язок з...

04 July 2025

Розробка Комплексного плану просторового розвитку як можливість ефективної відбудови громади

Розробка Комплексного плану просторового...

Не раз доводиться чути, що впровадження просторового планування – не на часі. Але Харківщина доводить протилежне....

04 July 2025

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси - посібник

Як громадам успішно залучати зовнішні ресурси -...

1 липня у Львові в межах Міжнародного саміту мерів за організації UMAEF був проведений воркшоп «Як громадам успішно...