Після проходження першого етапу бюджетної децентралізації зросли доходи місцевих бюджетів: «За січень-лютий до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 13 мільярдів гривень, що на 25% більше, ніж за аналогічний період попереднього року», - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час селекторної наради з керівниками ОДА з питань стану виконання місцевих бюджетів у вівторок, 24 березня.
«Усвідомлюю, що це далеко не межа. І завдяки нашій спільній роботі та реальній боротьбі з корупцією, запуску економіки фінансовий результат буде кращий», - наголосив він.
Глава Уряду нагадав про доручення керівникам ОДА, аби кожна область публічно звітувала про використання коштів місцевих бюджетів: «Поки що доручення не виконано. Просив би в місячний термін виконати доручення Уряду і на сайтах обласних державних адміністрацій публікувати всю інформацію в щотижневому режимі - скільки грошей отримали і на які основні статті їх відправили».
Громадяни, за його словами, повинні бачити, «що сплата податків в країні має конкретний результат - відремонтували дорогу, школу, заплатили зарплату, пенсію, соціальні виплати».
«Прозорість використання державних грошей – це вимога сьогодення. Це не гроші чиновників - це гроші країни. Це гроші кожного українця, який сплачує податки. Це гроші кожної компанії, яка дає роботу і також платить податки в державну казну. Це гроші, які повинні використовуватися на кожного українця і на відновлення держави в цілому», - наголосив Арсеній Яценюк.
16 February 2026
«Гранти – не манна небесна»: як прикордонна...
Коропська громада, що на Чернігівщині, розташована в зоні підвищеної небезпеки через близькість до кордону з рф. Тут...
16 February 2026
Вебінар «Досвід ЄС у підготовці...
25 лютого 2026 року о 11:00–13:40 шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування...
16 February 2026
‘We did not even know we were happy’: Interview...
Life in the border community before the war seemed normal: school, hospital, roads, work, sports, plans for...
13 February 2026
Територіальні громади 2025: ключові зміни та їхні наслідки
Територіальні громади 2025: ключові зміни та...
Пропонуємо увазі читачів «Децентралізації» ґрунтовний аналітичний матеріал, підготовлений експертами KSE Institute —...