Всеукраїнська асоціація громад провела перший регіональний Діалоговий захід з ветеранської політики 

 

Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) провела на Івано-Франківщині перший очний виїзний Діалоговий захід у межах проєкту «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері» за участі понад 70 учасників (голів громад, обласних відділень ВАГ, регіональних координаторів ВАГ та секретарів обласних відділень ВАГ).

До заходу долучились представники Міністерства у справах ветеранів України, ГО «Простір можливостей», ГС «Коаліція ветранських просторів», Спілки практиків діалогу України.

Мета Діалогового заходу – прямий очний діалог влади та експертів з лідерами місцевого самоврядування. У межах заходу буде запропоновано обговорити ключові питання ветеранської політики, її регіональний та місцевий вимір, практику впровадження інструментів політики на місцевому рівні, а також досвід громад щодо формування та реалізації місцевої ветеранської політики.

Учасники обговорили низку ключових проблем у сфері ветеранської політики:

  • стратегічні цілі державної ветеранської політики: реалізація у громадах
  • регіональний вимір ветеранської політики 
  • ключові проблеми та виклики у сфері ветеранської політики – експертний погляд
  • успішні практики ОМС у ветеранській сфері: кейси для сильних духом.

Під час заходу голова ВАГ Володимир Кучма та виконавчий директор Асоціації Іван Слободяник наголосили на тому, що ветеранська політика – незмінний пріоритет в діяльності Асоціації. На сьогодні ВАГ активно впроваджує Проєкт «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері-2025», який є  фактичним продовженням проєкту ВАОМС “Всеукраїнська Асоціація громад” (далі – ВАГ, Асоціація) “Реінтеграція ветеранів: від дієвих рішень для громад – до ефективної національної політики”, який був реалізований у 2024 році.

Як зауважив заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, на жаль, на сьогодні існує проблема залученості громад до реалізації ветеранської політики. 

«Є проблема спілкування різними мовами центральної влади і місцевого самоврядування. У результаті це призводить до того, що ми десь збиваємось на етапі між формуванням візій і їх досягненням. Безпосередньо місія Міністерства донести державні полісі до ветеранської спільноти, допомогти надавачам послуг, і тим, хто втілює політики, зрозуміти, як це робити правильно. І Всеукраїнська асоціація громад має стати системним партнером для діалогу між державою та місцевим самоврядуванням, а також партнером у впровадженні української політики в громадах, для апробації рішень навіть на етапах проєктування, а не тільки реалізації», – пояснив він.

За словами голови правління ГО «Простір можливостей» Оксани Коляди«держава ніколи не зможе вибудувати ефективну ветеранську політику без інформації, яка наявна в громадах, без розуміння потреб ветеранів і ветеранок на місцях, а тому маємо вибудувати систему взаємодії на різних рівнях».

«Спроможність країни щодо підтримки ветеранів та ветеранок, а також їх родин, в спроможності громад. Громади, окрім документів стратегічного рівня, потребують супроводу щодо реалізації ветеранської політики на місцях. Як організувати медичні, соціальні послуги. Як впровадити фахівця супроводу ветеранів. Чи потрібно і якщо так, то як відкрити ветеранський простір», – переконана вона.

Як зазначила програмна координаторка Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Гальченко«ми не знаємо, коли буде демобілізація і ветерани масово повертатимуться з фронту, але наше завдання вже сьогодні – щоб всі державні інституції, медики, громади були готові прийняти ветеранів і фахово надавати послуги».

 «Ми робимо великий внесок, аби повернення наших захисників відбулось максимально спокійно та комфортно для них», – підсумувала вона.

У межах заходу учасники змогли не тільки обговорити актуальні проблеми ветеранської політики на місцях, але й почути кращі практики впровадження ветеранської політики у Лисецькій селищній громаді Івано-Франківської області та в Авангардівській селищній громаді Одеської області.

Окрім того, запрошені представники ветеранського простору  “ДІМ ВОЇНА” з м. Івано-Франківськ поділились успішним досвідом ветеранів та членів їхніх родин.  Ветеран війни, підприємець Дмитро Кулібаба розповів про успішні кейси соціально відповідального ветеранського бізнесу.  

Нагадаємо, що Діалоговий захід є складовою частиною проєкту «Громади – ветеранам: підвищення спроможності системи ОМС у ветеранській сфері»,  що його асоціація реалізує за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у партнерстві з ГО “Простір можливостей”. 

Проєкт покликаний об’єднати зусилля місцевої влади та ветеранської спільноти на розвиток у громадах можливостей з реінтеграції ветеранів і ветеранок, підтримки членів їхніх родин.


Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження

Tags:

veteran policy

Source:

communities.org.ua

Read more:

25 August 2025

Про Серпневу-2025, профорієнтаційний пілот DECIDE та нові можливості для громад

Про Серпневу-2025, профорієнтаційний пілот...

Минулого тижня відбулася щорічна Серпнева конференція-2025, яка зібрала понад 500 учасників та 80 спікерів, серед...

25 August 2025

Перспективи та виклики щодо розподілу повноважень між рівнями влади: тренінг для УАРОР від Polaris

Перспективи та виклики щодо розподілу...

14-15 серпня у Луцьку шведсько-українська програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» провела...

25 August 2025

Новий проєкт «Gromada.Com» – професійна платформа підтримки комунікацій для громад

Новий проєкт «Gromada.Com» – професійна...

Громадська організація «Комунікації для змін» (Change Communications) на волонтерських засадах запустила проєкт...

25 August 2025

Як громади зможуть отримати кошти з ДФРР у 2025 році: головне з брифінгу

Як громади зможуть отримати кошти з ДФРР у 2025...

    Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) знову запрацював після трирічної перерви. У 2025 році...