У Києві відбулась презентація для представників громад та ОВА Київщини, Житомирщини та Черкащини присвячена реформі управління публічними інвестиціями (Public Investment Management, PIM). Учасники дізналися про те, як саме працює реформа, її переваги та ключові етапи впровадження. Серію таких заходів організувало Мінрозвитку разом із Проєктним офісом DREAM за підтримки ПРООН і уряду Японії.
У заході взяли участь близько 400 учасників, зокрема, представники Міністерства розвитку, Верховної ради України. Житомирської та Київської ОВА, міста Києва, Проєктного офісу DREAM, громадськості, експертного середовища та міжнародних партнерів.
У центрі уваги – стратегічне планування, нові законодавчі вимоги та потреба у створенні чіткої управлінської системи на місцевому та регіональному рівнях.
Заступник Міністра розвитку громад і територій Олексій Рябикін зазначив, що реформа PIM покликана допомогти громадам ефективніше використовувати бюджетні кошти — спрямовувати їх на дійсно важливі для людей проєкти. У перспективі ця система відкриє шлях до фінансування з європейських структурних фондів.
«Вже у липні громади й регіони розпочнуть підготовку своїх середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій — СПІ, на основі своїх стратегій розвитку. Планування є першочерговим етапом імплементації реформи для подальшої підготовки та роботи з проєктами. СПІ включає пріоритетні напрями публічного інвестування на найближчі три роки, та орієнтовну фінансову потребу для їх реалізації. Ми повинні чітко визначитися на що саме і скільки коштів нам потрібно. Наші міжнародні партнери готові давати кошти, але наша потреба має бути обґрунтованою з огляду вартості, термінів реалізації, кількості користувачів інфраструктури та послуг, та інших критеріїв», — наголосив Олексій Рябикін.
Керівниця групи проєктів «Демократичне врядування та інклюзивне суспільство» ПРООН в Україні Олена Урсу подякувала представникам громад та регіонів за активну роботу на місцях. Вона відзначила, що для ПРООН важливо підтримувати спроможність громад працювати з даними через екосистему DREAM, а також сприяти координації технічної допомоги, моніторингу проєктів і розвитку прозорого управління. Важливою вона назвала спільну відповідальність влади і людей за зміни у громадах.
Під час презентації операційна директорка Проєктного офісу DREAM Інна Стець розповіла про головні завдання для впровадження реформи на місцях. Вона наголосила, що функціонал DREAM змінюється відповідно до нових нормативних баз і підходів, щоб допомогти громадам уникати типових помилок у роботі з інвестиційними проєктами.
Наприкінці зустрічі учасниками традиційно запропонували пройти опитування щодо обізнаності про реформу. Це дозволить краще осягнути загальну картину розуміння громадами суті реформи PIM та отримати пропозиції щодо того, як можна удосконалити процеси, повʼязані з її реалізацією.
Мета зустрічей — допомогти громадам краще підготуватися до нових підходів у сфері публічних інвестицій, посилити їхню спроможність і зібрати зворотний зв’язок та ідеї для подальшого вдосконалення впровадження реформи.
Ознайомитися з загальним описом реформи можна за посиланням.
Захід було проведено спільно Міністерством розвитку громад та територій України, Проєктним офісом DREAM та Open Contracting Partnership за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах флагманського партнерства ПРООН та Європейського Союзу «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні», а також проєкту «Підтримка інклюзивного відновлення для забезпечення стійкості та безпеки людей в Україні» за фінансової підтримки уряду Японії.
21 July 2025
5 років нового територіального устрою України –...
На Тернопільщині відбувся національний діалог «5 років нового територіального устрою України – виклики, стратегічні...
18 July 2025
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Вакансія: Експерт (ка) для перегляду РПУВ
Avfall Sverige та SALAR International оголошують вакансію «Експерт для перегляду РПУВ» до програм «WM4U: Посилення...
18 July 2025
Запрошуємо громади до партнерства для...
Шведсько-українська програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
18 July 2025
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків головної урбан-події України
Lviv Urban Forum 2025: одинадцять підсумків...
Lviv Urban Forum — це найбільша в Україні щорічна платформа для обговорення міських викликів, урбанізму та...