Відбулося перше засідання експертної групи з питань методичного забезпечення стратегічного планування регіональної політики України на період 2028–2034 роки, утвореної при Міністерстві розвитку громад та територій України.
До складу групи увійшли представники Міністерства, фахівці аналітичних центрів, наукових установ, громадських організацій, а також експерти міжнародних програм і проєктів, що працюють у сферах просторового планування, регіонального розвитку та децентралізації. Серед учасників — визнані національні та міжнародні експерти, які мають практичний досвід у стратегічному плануванні.
Головою експертної групи призначено заступника Міністра розвитку громад та територій України Олексія Рябикіна. Він зазначив, що завдання експертної групи — створити зрозумілу, сучасну й дієву методологію, на основі якої Україна розробить нову Державну стратегію регіонального розвитку на 2028–2034 роки. Це, своєю чергою, напряму вплине на те, наскільки ефективно громади та регіони зможуть планувати й реалізовувати публічні інвестиції.
“Наріжним каменем реформи управління публічними інвестиціями є наявність якісних стратегій на всіх рівнях: від громад і регіонів до національного. Державна стратегія регіонального розвитку має стати кроссекторальною — такою, що поєднує секторальні політики. Наявність таких стратегій — обов’язкова умова для формування середньострокових планів публічних інвестицій і пріоритетних проєктів, на які спрямовуватимуться державні кошти, зокрема з Державного фонду регіонального розвитку.
Щоб ефективно використати ці ресурси, ми вже сьогодні маємо підготувати якісні документи стратегічного планування на всіх рівнях. І саме ця експертна група має дати процесу новий імпульс і якісну методологію”, — підкреслив Олексій Рябикін.
Нова методологія враховуватиме особливості різних типів територій і чотирьох макрорегіонів: західних, центральних, прифронтових регіонів і тимчасово окупованих територій. Вона поєднуватиме стратегічне планування з підходами реформи управління публічними інвестиціями. Це допоможе громадам визначати пріоритетні проєкти та ефективно спрямовувати ресурси відповідно до національних та регіональних потреб.
Сьогодні процес стратегічного планування охоплює 1343 громади. З них 925 уже мають затверджені стратегії розвитку, 418 перебувають на стадії розробки, а 95 ще не розпочали роботу в цьому напрямку. У Мінрозвитку сподіваються, що напрацювання експертної групи дозволять не лише пришвидшити цей процес, а й значно підвищити його якість.
Розроблена експертами методологія стане основою для оновлення стратегій усіх рівнів: від національного до місцевого. Вона дозволить краще інтегрувати безпекові підходи у планування, відповісти на виклики повоєнного періоду, євроінтеграції та закласти міцні основи для сталого розвитку кожної громади.
Attached images:
Tags:
regional development stratehiia rozvytku
Source:
Міністерство розвитку громад та територій України
13 May 2025
540 млн грн на модернізацію освітнього простору...
Уряд виділив 540 млн гривень на модернізацію освітнього простору в закладах професійної та фахової передвищої...
13 May 2025
Повноваження з усиновлення покладаються на сільські і селищні ради замість РДА
Повноваження з усиновлення покладаються на...
Повноваження з усиновлення виконуватимуть сільські і селищні ради замість районних державних адміністрацій. Такі...
13 May 2025
Громади як рушій відновлення: підсумки першої панелі «На шляху до URC-2025»
Громади як рушій відновлення: підсумки першої...
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін взяв участь у панельній дискусії «Посилення...
13 May 2025
Парламент спростив процедури співробітництва громад
Парламент спростив процедури співробітництва...
13 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №11412 про внесення змін до деяких законів України...