Представники Луганщини, Київщини, Харківщини, Запорізького регіону працювали в місті Парадайз, Каліфорнія, в рамках програми «Відкритий світ». Місто Парадайз вигоріло вщент під час масштабної пожежі та тепер відбудовується з нуля. Спільнота міста поділилися своїм досвідом відбудови та відкриті до встановлення партнерств з українськими містами, школами, мистецькими установами, громадським сектором.
“Програма Відкритий світ — партнер Cities4Cities. Ми обʼєднуємо зусилля, щоб партнерств Україна — США стало більше. Це унікальна програма, котра починається із зустрічей у Вашингтоні та продовжується у різних містах США, де можна як вивчити досвід урядування, так і шанс встановити нові партнерства”, — зазначає Світлана Блінова, координаторка ініціативи Cities4Cities.
Група «Розвиток громад» працювала у місті Парадайз, Каліфорнія. Приймали делегацію з України Rotary Club Paradise.
Парадайз вигоріло практично повністю наприкінці 2018 року через масштабну пожежу, загинуло 85 людей. У 2018 році це було найдорожчим лихом у світі за вартістю збитків. Громада міста Парадайз за 6 років зробили неможливе — відбудували місто фактично на згарищі. Ба більше, днями World Atlas назвав Парадайз одним з найкращих місць для життя у 2025 році. В громаду з 26000 мешканців вже повернулися 11000, багато з них — молоді сім’ї, які тут раніше не жили.
Чого ми навчилися в міста Парадайз:
Коли дітей евакуйовували зі шкіл — всередині автобуса було багато диму і це було небезпечно. Люди ділилися однією пляшкою води та власним одягом, щоб зробити фільтр для дихання. Тепер, наприклад, президентка шкільного округу завжди возить з собою цілу палету води. Про всяк випадок.
“Ми встановили теплі контакти із самим містом Парадайз, Ротарі клубами, школами, мистецькими інституціями й всі вони відкриті до встановлення партнерств. Саме побратимства між нами допоможуть краще вивчити досвід стійкості та досвід відбудови. Ця поїздка також показала важливість особистих зустрічей — ми відчули, наче у великому світі знайшли тих, хто нас розуміє. Адже ці люди також втрачали дім та шукали своїх дітей без жодного зв’язку. Також ми побачили рівень підтримки України. Побратимства між містами — це те, що продовжує будувати довіру між Україною та США, щоб не відбувалося”, — говорить Світлана Блінова.
Професор Ден Девідсон, доктор наук Гарварду, який мав лекцію для делегатів у Вашингтоні, сказав:
“Ідея sisters cities виходить за межі міжнародної політики та зосереджується на зв’язках між людьми. Ми обмінюємося можливостями, приділяючи увагу місцевим ініціативам. Це стосується майже всіх рівнів: шкіл, вчителів, університетів, бізнес-спільноти та, що важливо, муніципальних органів влади. Це неймовірно важлива робота”.
Нагадуємо, Cities4Cities встановлює партнерства Україна — США у партнерстві з Корпусом миру, програмою «Відкритий світ», ICMA.
Tags:
international support international experience
Source:
Cities4Cities
03 April 2025
Схвалено стратегії розвитку ще чотирьох областей України
Схвалено стратегії розвитку ще чотирьох...
Заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін провів п’яте засідання експертної робочої групи, яка...
03 April 2025
Оновлення політики згуртованості для посилення стратегічних пріоритетів ЄС
Оновлення політики згуртованості для посилення...
Автор: Юрій Третяк, керівник Центру згуртованості та регіонального розвитку ГО «Інститут громадянського...
03 April 2025
8 квітня - вебінар «Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти»
8 квітня - вебінар «Гендерно орієнтоване...
8 квітня о 15:00 получайтеся до вебінару «Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти», який відбудеться в межах...
03 April 2025
У чому відмінність законопроєктів №13120 та...
У Верховній Раді України зареєстровані два законопроєкти народних депутатів, спрямовані на трансформацію мережі...