Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та прийняти місто-партнера?

Кожен візит партнерської громади — це не про офіціоз, а можливість побудувати довірливі стосунки для довготривалої співпраці. Як цього досягти? Cities4Cities зібрала поради керівниці управління зовнішніх зв’язків і промоції Львова Тетяни Хабібрахманової.


Більше інсайтів у відеозаписі традиційного формату легких розмов про важливе «П’ятниця із Cities4Cities» за підтримки Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».

З Тетяною Хабібрахмановою спілкувалася Світлана Блінова, експертка з посилення спроможності громад Cities4Cities.

 

Некоректно надсилати відразу запрошення приїхати в громаду чи ще гірше — меморандум, якщо ви ще зовсім не знайомі

 

До пошуку партнера необхідно підходити прагматично і провести домашню роботу. Спочатку вивчіть деталі про це місто та дайте відповіді на два питання:

  1. Для чого це партнерство потрібне вашій громаді?
  2. Чим ви можете бути корисні цьому місту?

Якщо ви не знайомі ще з цими людьми, з цим містом, можна подивитися заходи, які відбуваються, і чи його представники беруть участь у них і поїхати познайомитися. Можна знаходити депутатів, працівників міськради в соціальних мережах: твітер, фейсбук, інстаграм. Зараз насправді онлайн дає неймовірні можливості: там можна побачити і зацікавлення людини, і сконтактувати.

Також партнерів можна шукати на подіях як в Україні, так і у Європі. Це можуть бути різні заходи, наприклад Lviv Urban Forum з неймовірно великою кількістю людей. Просто сідайте в потяг і шукайте тих, хто вам тут цікавий, і знайомтеся. Не уникайте жодних майданчиків.

 

Як ініціювати першу зустріч?

 

Тепер можна запропонувати зустрітися онлайн. Але уникайте будь-яких напружених зустрічей і контактів - усе має бути природно. І водночас природність залежить від дуже доброї підготовки. Треба розуміти, яку інформацію про своє місто ви подаєте. Варто робити акценти на свої топ-проєкти

Наприклад, якщо ви будуєте школу, покажіть конкретний план. Якщо ви очікуєте від партнера вивчити якийсь досвід - вкажіть, який саме. І завжди треба показувати своєму партнеру, що ви не презентуєте повітряні замки. Партнер тоді розуміє, що він має справу з серйозними людьми, які починають і завершують.

Підготували цю інформацію, запросили на онлайн-зустріч, прокомунікували. Після цього запросіть подивитися на цей проєкт наживо.

 

Якщо партнери відмовились приїхати в гості?

 

Вам відмовили приїхати в Україну? — Нічого страшного. Раджу практикувати зустрічі в Польщі, ми іноді зустрічаємося з партнерами у Кракові.

Це допоможе започаткувати відносини, адже в нинішніх умовах не всі можуть приїхати в Україну через страхування чи інші обмеження.  

 

 

Чи коректно запропонувати свою поїздку до партнера?

 

Немає одного рецепту. Перед тим, як підписувати договори, важливо знайомитися та відчувати людей: дізнатися, чим вони займаються, на чому акцентують увагу, у чому їхня сила. Інколи корисніше не одразу звертатися до мера, а знайти контактну особу, яка акумулює інформацію та працює із запитами.

Не соромтеся попроситися в гості: це допоможе відчути атмосферу, краще зрозуміти громаду та вибудувати живий контакт, який може перерости в особисту дружбу. Скажіть партнеру, який конкретно досвід вам цікаво вивчити.

 

Чи коректно запитати у партнера про фінансування поїздки?

 

Якщо це для однієї-двох людей — це нормально. Не відчувайте себе негідними, коли просите про це. У кожного міста передбачений бюджет, і він існує саме для підтримки зв’язків між громадами. Головне — дотримуватися рамок здорового глузду. Наприклад, не скеровувати бухгалтера досліджувати сферу енергозбереження.

Підготуйтеся: складіть чек-лист того, що маєте дізнатися, з ким зустрітися, про що порадитися. Чим більше інформації ви зберете і людей, із якими познайомитеся, тим легше буде працювати далі.

Не забувайте про контакти: записуйте їх одразу, беріть мобільний номер, додавайтеся у WhatsApp. Візитки, які лежать у кишені джинсів, часто губляться або перуться — не повторюйте цієї помилки.

 

Делегація готова приїхати. Як прийняти?

 

Не запрошуйте делегації, якщо не готові присвятити їм свій час. Формальності “для галочки” не працюють. Прийняття партнерів — це частина життя, де немає поділу на роботу і не роботу. Коли ви щиро приймаєте людину, це відчувається. Будьте готові снідати, обідати, гуляти, допомагати — і робити це з душею. Але також важливо дати гостям простір для себе: пройтися по вулиці, купити сувеніри чи подзвонити додому. Все має бути щиро і з повагою.

З особистого досвіду наведу приклад, коли нас приймав мер одного з міст. Він присвятив нам цілий день: особисто показував нам своє місто, розповідав як пишається своїм містом, і навіть ділився історіями з власного життя.

Коли мер сам демонструє любов до свого міста, це відчувається на зовсім іншому рівні. Гості переймаються цією любов’ю і починають дивитися на місто очима господаря. Це створює особливу атмосферу і будує тепліші та довірливіші відносини.

 

Як скласти програму візиту?

 

  • Обговоріть дати візиту, пропонуйте зручні для вас варіанти та організуйте онлайн-зустрічі для обговорення деталей.
  • Вивчіть склад делегації, їхні посади, інтереси та сферу відповідальності, щоб знайти індивідуальний підхід.
  • Сформуйте програму навколо ключових проєктів вашого міста, сегментуючи великі ініціативи на менші частини та додаючи кілька дрібніших проєктів.
  • Покажіть контраст між викликами та досягненнями: від руйнувань до успішного відновлення.
  • Якщо до вас приїжджає делегація на два дні, заздалегідь повідомте, де вони будуть жити, де будуть обіди-вечері, хто буде з ними протягом всієї програми і якою сферою ця людина займається.
  • Додайте до програми неформальні зустрічі чи активності, щоб створити теплу атмосферу.

 

Кого запрошувати на зустрічі з партнером, окрім команди вашого міста?

 

Чим більше людей заангажовано до процесу, тим більше докладатимуться у майбутньому у налагодженні спільних проєктів. Тим успішнішим проєкт буде. Бо кожен додасть свою цеглинку. Запрошуйте депутатів, громадський сектор, підприємців, освітян — залежно від інтересів вашого партнерства.

 

Які є протоколи приймань?

 

Протоколи, особливо протоколи безпеки, важливі для прийняття на державному рівні. Коли ви чекаєте гостей з муніципалітету — плануйте свою програму. Якщо у складі делегації міський голова — звісно, що і з українського боку голова громади очікується. Важливо, щоб перша зустріч відбулася в малому колі: познайомте мерів, обговоріть важливі питання співпраці, а вже потім залучайте інших людей.

Необхідно створити атмосферу для спілкування: невеликі столи, затишні приміщення або навіть присутність кота, як у Львові, можуть допомогти розслабити людей. Подумайте про особливо теплі почастунки. Наприклад, можна приготувати узвар із яблук з вашого саду. Ваша мета — створити природну атмосферу, де кожен почуватиметься комфортно і безпосередньо.

Уникайте надмірної офіціозності, але й не забувайте про протокол у важливих моментах, як, наприклад, урочисте підписання.

Якщо у вас є можливість, створіть атмосферу через особливості місця — сесійна зала з п'єцом (ред. піч), балкон чи сад, де буде комфортно для спілкування і красиво із гарним освітленням зробити фото.

 

 

«П’ятниця із Сities4Cities» — ранкові онлайн-зустрічі на важливі теми навколо міжнародної співпраці для громад за підтримки Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні». Запрошені гості та наші експерти — легкі бесіди про важливе.

Сities4Cities | United4Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities4Cities було засновано німецьким містом Зіндельфінген під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United4Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів за підтримки Шведської агенції з міжнародної співпраці та розвитку (Sida). З 2024 року Сities4Cities | United4Ukraine є частиною флагманської програми Швеції для України по співпраці у сфері реформ Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні».

31.01.2025 - 14:47 | Views: 151
Офіціоз vs теплий прийом: як запросити та прийняти місто-партнера?

Tags:

partnership European integration

Source:

Read more:

01 February 2025

Децентралізація: найважливіше за січень

Децентралізація: найважливіше за січень

На початку кожного місяця портал «Децентралізація» підбиває підсумки місяця, що минув. Ми розповідаємо про важливі...

31 January 2025

139 громад подали 208 заявок на модернізацію шкільних їдалень за субвенцією МОН

139 громад подали 208 заявок на модернізацію...

Через екосистему DREAM на фінансування проєктів модернізації шкільних їдалень за кошти субвенції з державного бюджету...

31 January 2025

Чому, як, коли, на підставі чого готувати у громадах стратегію розвитку?

Чому, як, коли, на підставі чого готувати у...

У цьому матеріалі:  Чому потрібно займатись стратегічним плануванням розвитку у громаді? Як громада має...

31 January 2025

Уряд ухвалив постанову про запровадження експериментального проєкту «Пліч-о-Пліч: згуртовані громади»

Уряд ухвалив постанову про запровадження...

  31 січня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує експериментальний проєкт...