Центри життєстійкості відкриються ще у 32 громадах

З початку року ще 32 Центри життєстійкості розпочнуть свою діяльність і прийматимуть відвідувачів. Як повідомляє Міністерство соціальної політики України, тепер у 23 областях України працюватимуть 247 таких просторів. Кожен Центр надає безкоштовну психологічну допомогу, допомагає у вирішенні різних соціальних питань, а також пропонує різноманітні заходи для дорослих і дітей.


“Центри життєстійкості стали вагомою частиною процесу трансформації соціальних послуг в Україні. Це простори, які змінюють підхід до підтримки  кожної людини. Адже тут не тільки допомагають долати виклики, а й формують культуру життєстійкості в громадах. Ми бачимо велику зацікавленість людей, а тому  прагнемо і будемо надалі розширювати проєкт,” — зазначила Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

У 2024 році Міністерство соціальної політики України реалізувало масштабну ініціативу, спрямовану на забезпечення психосоціальної підтримки для жителів громад. У межах пілотного проєкту запрацювали 215 Центрів життєстійкості у 23 областях України, з них 7 — у громадах, релокованих із тимчасово окупованих територій.  У просторах відбулося понад 600 тисяч заходів. У центрах працює більш як 900 фахівців, серед яких соціальні менеджери, психологи та фахівці з соціальної роботи.

У планах Мінсоцполітики —  залучити ще більше громад і надати  допомогу у Центрах життєстійкості якомога більшій кількості українців.

Центри життєстійкості створені, щоб допомогти українцям долати наслідки стресу, адаптуватися до нових умов життя та знайти сили рухатися вперед. Тут кожен може отримати як індивідуальну підтримку, так і долучитися до групових заходів: терапевтичних занять, тренінгів, чи зустрічей для обміну досвідом.

Проєкт став майданчиком для співпраці держави та неурядових організацій, які виступають надавачами послуг у Центрах життєстійкості. Уперше послуги громадських організацій оплачуються державним коштом.

“Кожен із нас може зіштовхнутися з викликами, які важко подолати самотужки. Громадський сектор і держава об’єднують зусилля, аби підтримати, допомогти знайти ресурси та повернутися до активного життя. У Центрі життєстійкості кожен може знайти фахову підтримку професіонала та плече, на яке можна спертися”, — розповіла Олена Стрілецька, соціальна менеджерка релокованого Мелітопольського Центру життєстійкості, що наразі працює у Запоріжжі.

Контакти діючих Центрів  доступні на сайті Міністерства соціальної політики.

Більше про центри життєстійкості в громадах - у секторальній рубриці порталу "Децентралізація"


Центри життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?", ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Ця ініціатива є яскравим прикладом міжсекторальної співпраці, що об’єднує державу, громади та бізнес для підтримки українців у складні часи.

28.01.2025 - 10:18 | Views: 403
Центри життєстійкості відкриються ще у 32 громадах

Tags:

resilience centers social services

Source:

Міністерство соціальної політики України

Read more:

05 February 2025

Порадник для громад: як створити у громаді піклувальну раду закладів освіти

Порадник для громад: як створити у громаді...

Як створити у громаді піклувальну раду закладів освіти як консультативно-дорадчий орган при ОМС? Який її функціонал...

04 February 2025

У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться новий індустріальний парк

У Жовтих Водах на Дніпропетровщині з’явиться...

Новий індустріальний парк «Жовті Води» буде створено на території міста Жовті Води Кам’янського району...

04 February 2025

10 законопроектів, важливих для підтримки та розвитку громад і територій – інфографіка

10 законопроектів, важливих для підтримки та...

Щороку портал «Децентралізація» формує в єдиний список найактуальніші для місцевого самоврядування законопроєкти, які...

03 February 2025

Премія Нового Європейського Баугаузу 2025: встигніть подати свій проєкт

Премія Нового Європейського Баугаузу 2025:...

Подайте свій проєкт до 14 лютого та станьте частиною європейської мережі інновацій. Конкурс відзначає найкращі...