Перше півріччя 2025 року обіцяє бути насиченим на міжнародні події, які стосуватимуться місцевого самоврядування, а також відбудови України на місцевому рівні та розвитку міжмуніципальних партнерств. Великою мірою, цьому сприятиме президентство Польщі в Європейському Союзі, яке вже розпочалося 1 січня. Основним пріоритетом, який декларує Польща в часі свого президентства в ЄС, є безпека і стійкість Європи та підтримка України.
Поряд із офіційними подіями високого урядового рівня, які обіцяють нам значний поступ в євроінтеграції України, Польща стане магнітом для різноманітних тематичних заходів. Це особливо зручно для представників українських громад з огляду на логістику і порівняно невелику відстань.
Нижче перелік заходів від Cities4Cities, які особливо заслуговують уваги:
1. 10th European Congress of Local Governments
3-4 квітня 2025, Миколайки, Польща
У цьому заході участь візьмуть понад 2100 учасників: представників місцевого та регіонального самоврядування із понад 35 країн, урядів країн, а також бізнесу, університетів та аналітичних інституцій, громадських організацій. Організатором форуму є Світовий економічний форум, який щорічно традиційно проводиться в Криниці Здруй, а головним лейтмотивом конференції є вирішення глобальних загроз на місцевому рівні, зокрема через диджиталізацію, зелені трансформації, інновації.
Команда Cities4Cities під час події модеруватиме спеціальний захід, присвячений муніципальним партнерствам з Україною.
2. KyivBuild: Всеукраїнський форум-практикум “Відбудова в дії 3.0”
19 лютого 2025, Київ
Подія присвячена відбудові України. Поряд із торгівельною виставкою будівельних компаній, що долучаються до відбудови України, відбудеться паралельна програма для громад.
Запрошені: очільники громад зі всієї України, керівники Агенцій місцевого та регіонального розвитку, громадські об’єднання, представники профільних Міністерств (Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство економіки) та державних установ (Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, Фонд енергоефективності, Державна інспекція архітектури та містобудування України), представник органів місцевого самоврядування та керівники профільних департаментів, будівельної галузі. Також до зустрічі запрошені представники міжнародних організацій та фондів із реальними кейсами по співпраці з громадами.
Сities4Cities організує під час заходу подію для громад, які лише починають налагоджувати міжнародну співпрацю. Участь у панелі візьме також Валентина Гнасюк-Терлецька, представниця SKEW (Engagement global) та Едвард Мейор, Президент ГО Stand with Ukraine, які допомагають налагоджувати партнерства українських громад з Німеччиною та Францією.
3. Ukraine Recovery Conference
10-11 липня 2025, Рим
Ця щорічна конференція відображатиме принцип включеності «усього суспільства» до відновлення шляхом суттєвої участі широкого кола зацікавлених сторін.
URC2025 обертатиметься навколо чотирьох тематичних вимірів: бізнес-вимір, людський вимір, місцевий і регіональний вимір та вимір ЄС. Організатори підкреслюють, що формат заходу, як і підходи до обговорень будуть схожими до торішнього форуму в Берліні, а отже тема муніципальних партнерств буде однією з ключових. Конференція відкриє нові можливості співпраці громад України з італійськими партнерами.
Ці події будуть особливо актуальними для проєктних менеджерів громад, які хочуть спробувати себе у європейських проєктах. Участь у заходах беруть не лише громади з ЄС, але й представники Європейських інституцій, експерти та представники громадських організацій. Це масштабні конференції, участь в яких беруть тисячі учасників з цілої Європи.
19-20 березня 2025, Краків
Ця подія присвячена європейській програмі Interreg Europe, до якої Україна приєдналася лише минулого року, але вже зараз українські громади мають чудові результати участі в конкурсах проєктів. З 206 проєктних пропозицій, поданих в рамках конкурсу минулого року, 48 проєктів залучали партнерів з України. З відібраних 113 проєктів є 29 проєктів за участю 36 українських організацій. Ще 20 організацій долучилося до проєктів що вже реалізуються в рамках попередніх конкурсів.
Захід передбачає багато можливостей для нетворкінгу, вивчення кращих практик та знайомство з експертами та менеджментом програми. Також під час заходу анонсують наступні можливості для подачі проєктних заявок.
8-10 квітня 2025, Вроцлав
Фестиваль програми URBACT — це нетипова конференція, яку точно варто відвідати, щоб відчути атмосферу співпраці між містами Європи. Програма URBACT — найперше для представників міст з урбанізованими зонами, в рамках якої відбувається обмін кращими практиками за тематичними напрямками. В рамках програми міста працюють в мережах, які є чудовим стартовим майданчиком для налагодження партнерства та можливості подальшої участі в інших європейських програмах.
6. Cities forum
17-19 червня, Краків
Цей форум організовує Європейська урбан ініціатива (European Urban Innitiative), через яку Європейська комісія інвестує кошти у впровадження інновацій на місцевому рівні для досягнення цілей Політики згуртування ЄС. Поки що Україна не може отримувати фінансування з цієї ініціативи, але в процесі інтеграції, ця можливість стане доступною. Також подія стане чудовою нагодою для нетворкінгу з колегами із ЄС, налагодження партнерства і кращого розуміння контексту розвитку місцевого самоврядування в Європі.
7. Шведсько-український форум муніципального партнерства
20-21 травня 2025, Швеція
У Сities4Cities вже розпочали підготовку до цієї події, яка має на меті налагодити нові шведсько-українські партнерства. Зараз тримає активна кампанія у Швеції, щоб мотивувати шведські громади започатковувати партнерства з Україною. Організатори планують, що до форуму буде підібрано принаймні 15 нових партнерств.
Українські громади можуть також самостійно налагоджувати співпрацю із шведськими партнерами, не лише із муніципалітетами, але з громадськими організаціями та освітніми інституціями. Це значно збільшить шанси громад для започаткування партнерства саме із муніципалітетами.
8. SKEW Engagement global: Форум німецько-українських партнерств
16-18 червня 2025, Мюнстер
Ця щорічна подія збирає мережу наявних українсько-німецьких муніципальних партнерств та презентує кращі практики та можливості для підтримки партнерств від Німецького уряду. Участь у конференції можуть взяти також громади, які поки не мають партнерів. Однак, не варто сподіватися, що ця конференція допоможе започаткувати партнерство з нуля. Радимо громадам зробити “домашню роботу” із налагодження партнерства до цієї події та скористатися цією нагодою для особистої зустрічі.
Замість підсумків від Cities4Cities:
Якщо хочете дізнатися більше про те, як готуватися до міжнародних подій, перегляньте випуск проєкту “П’ятниця із Cities4Cities” — ранкові онлайн-зустрічі на важливі теми навколо міжнародної співпраці для громад. Там знайдете рекомендації від експертів Cities4Cities Марти Супрун, Світлани Блінової та заступниці міського голови Полтави Тетяни Бардіної. Для цього зареєструйтеся на платформі Cities4Cities ACADEMY.
Tags:
European integration partnership repair European integration EU program
Source:
Cities4Cities
15 January 2025
Верховна Рада посилила гарантії роботи журналістів і громадськості на сесіях місцевих рад
Верховна Рада посилила гарантії роботи...
14 січня 2025 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та...
15 January 2025
Про майбутню корекцію меж областей, районів та громад. Інтерв’ю Віталія Безгіна
Про майбутню корекцію меж областей, районів та...
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
15 January 2025
Уряд затвердив порядок надання додаткової дотації громадам у 2025 році
Уряд затвердив порядок надання додаткової...
14 січня Уряд ухвалив постанову №23 «Про затвердження Порядку та умов надання додаткової дотації з державного бюджету...
15 January 2025
Як розподілятиметься 6,2 млрд грн субвенції на укриття у школах у 2025 році - інфографіка
Як розподілятиметься 6,2 млрд грн субвенції на...
Цьогоріч держава виділяє 6,2 мільярда гривень на створення захищених умов для учнів і вчителів. Пріоритет...