Міністерство розвитку громад та територій України розпочало роботу над оновленням Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Заступник Міністра Олексій Рябикін провів установчу зустріч щодо обговорення напрямків майбутніх змін до Концепції за участі представників секретаріату Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, народних депутатів України, асоціацій органів місцевого самоврядування, Програми РЄ «Посилення доброго демократичного врядування та стійкості в Україні» та експертів.
Під час зустрічі учасники обговорили ключові напрямки майбутніх змін до Концепції, схвалення яких планується не пізніше березня 2025 року. Зокрема, було попередньо підтримано ідею підготовки додатку до документа під назвою «Про реалізацію Концепції в умовах воєнних викликів та європейської інтеграції», що враховуватиме сучасні виклики для місцевого самоврядування.
Також заступник Міністра запропонував асоціаціям органів місцевого самоврядування надіслати свої пропозиції майбутніх змін до Концепції, які опрацює робоча група.
«Оновлення Концепції — це не просто технічний процес, це можливість адаптувати реформу місцевого самоврядування до нових викликів, які сьогодні постають перед нашою державою. Ми прагнемо створити основу для ефективного та сталого розвитку громад, яка враховуватиме умови воєнного часу та євроінтеграційні зобов’язання України», - наголосив Олексій Рябикін.
За його словами, попередній варіант пропозицій до змін концептуального документу реформування місцевого самоврядування планують підготувати до кінця січня 2025 року. Далі – публічні обговорення, узгодження з усіма суб’єктами реформи і внесення проєкту документу на розгляд Уряду.
Цей процес, за словами Олексія Рябикіна, має стати важливим кроком у продовженні реформи місцевого самоврядування, що сприятиме децентралізації влади та зміцненню регіонального розвитку в Україні.
Нагадаємо, Центр експертизи багаторівневого врядування, який діє в межах Секретаріату Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи на запит Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів аналіз виконання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, а також висновки та рекомендації щодо оновлення документу.
Перше широке обговорення потреб оновлення Концепції відбулося 6 грудня в рамках Бучанського форуму «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція».
Tags:
law Oleksiy̆ Riabykin Concept of decentralisation
Source:
Портал «Децентралізація»
23 March 2026
Опитування для роботодавців: Партнерство бізнесу і закладів профосвіти
Опитування для роботодавців: Партнерство...
ГО EasyBusiness запрошує представників бізнесу пройти коротке опитування про партнерство бізнесу і закладів...
23 March 2026
Голос прифронтових громад – на національному рівні
Голос прифронтових громад – на національному рівні
Презентовано методичні рекомендації щодо підвищення стійкості прифронтових та прикордонних громад до надзвичайних...
20 March 2026
Всеукраїнська асоціація громад закликає...
Всеукраїнська асоціація громад виступає за виділення додаткових коштів із Державного бюджету для оплати праці...
20 March 2026
Call for applications for European Week of Regions and Cities 2026 to open soon
Call for applications for European Week of...
The call for applications to European Week of Regions and Cities (EURegionsWeek) 2026, one of the largest events in...