​​​​​​​У Дніпрі відбулося громадське обговорення реформи старшої школи

28 листопада всі 60 громад Дніпропетровщини долучилися до діалогу щодо реформи профільної середньої освіти та її впровадження в регіоні.


Захід організували Міністерство освіти і науки України разом зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE та Дніпропетровською обласною військовою адміністрацією. У ньому взяли участь понад 150 учасників, зокрема керівники обласної та районних державних адміністрацій, голови громад та їх заступники, керівники органів управління освітою та керівники закладів освіти професійного спрямування.

У Дніпропетровській області наразі запланована мережа зі 161 академічного ліцею і 55 закладів професійного спрямування. Але демографічна та безпекова ситуації значно ускладнюють створення мережі для засновників.

За результатами обговорення скоротилась кількість учасників, які планують мати академічний ліцей з 54% до 44%. Натомість з 5% до 11% зросла кількість учасників, які б хотіли утворити академічний ліцей спільно із сусідніми громадами.

Опитування показало, що суть реформи для територіальних громад Дніпропетровщини стала більш зрозумілою — про це зазначили 72% опитаних.

Дмитро Завгородній, заступник міністра освіти і науки, зазначив:

«Реформа старшої школи покликана подолати розрив між учнями з міст і сіл, забезпечивши рівні освітні можливості для всіх. Заклади мають бути доступними незалежно від місця проживання учнів. Це передбачає створення сучасних ліцеїв із можливістю зручного доїзду або проживання поблизу. Старшокласники зможуть обирати профіль навчання відповідно до своїх зацікавлень і отримувати поглиблену профорієнтаційну підготовку».

 

 

Ірина Грицай, заступниця голови Дніпропетровської ОВА — начальника Дніпропетровської ОВА, підкреслила:

«Сьогодні ми плануємо реалізацію найскладнішого етапу реформи “Нова українська школа” — змін у старшій школі. З 2027 року випускники 9 класів обиратимуть, де продовжувати вчитися, — у професійному коледжі або академічному ліцеї. В академічних ліцеях вони зможуть обирати профіль для поглибленого вивчення і предмети. Ми всі хочемо, щоб якісна освіта була доступною для учнів, незалежно від місця проживання. Тому спільно з громадами й МОН працюємо над створенням мережі закладів освіти».

 

 

Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, зазначила, що створення мережі закладів освіти має враховувати потреби громад:

«Ми знаємо, що для громад Дніпропетровщини ідея реформи старшої школи є особливо актуальною. Як індустріальний регіон, Дніпропетровська область гостро відчуває дефіцит робітничих та інженерних професій. Своєю чергою реформа профільної середньої освіти спрямована не лише на створення академічних ліцеїв, після яких діти вступають у заклади вищої освіти, а й на підвищення престижності професійної освіти. Тому має бути особливо актуальна саме на Дніпропетровщині.

Одним з основних етапів реформи є створення ефективної мережі закладів освіти, яка враховує особливості громад. Ми вже провели обговорення з понад 800 громадами у 14 областях України. Такий формат дає змогу зрозуміти умови, у яких громади планують свої мережі, адже, окрім війни та демографічних викликів, у кожної громади є свої особливості. Позицію громад буде відображено у Стратегії реформи».

 

 

Більше про реформу — на profilna.mon.gov.ua та у секторальній рубриці порталу "Децнтралізація".

04.12.2024 - 10:59 | Views: 507
​​​​​​​У Дніпрі відбулося громадське обговорення реформи старшої школи

Attached images:

Tags:

high school DECIDE: High School education

Область:

Дніпропетровська область

Source:

Проєкт DECIDE

Read more:

10 January 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...

10 January 2025

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...

У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...

10 January 2025

Порядки використання субвенцій в освітній сфері: харчування, шкільні автобуси та укриття (запис вебінару)

Порядки використання субвенцій в освітній...

Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...