В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

 

«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує правильність обраного шляху, а й демонструє готовність суспільства до змін. Українці хочуть будувати сильні громади, і ми маємо надати їм для цього всі необхідні інструменти», — наголосив В’ячеслав Негода, голова Тернопільської обласної військової адміністрації, коментуючи результати восьмого всеукраїнського дослідження «Багаторівневе врядування в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення».

Дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Радою Європи, виявило важливі тенденції:

  • Підтримка співпраці між виконавчою владою та місцевим самоврядуванням: 65% опитаних виступають за партнерство у процесах відновлення.
  • Високі вимоги до прозорості: 93% громадян вважають, що місцеві депутати повинні відповідати за порушення етичних норм.
  • Лідери на місцях отримують довіру: 55% опитаних високо оцінили роботу старост, що свідчить про значення локального управління.

«Ці дані показують, що громади прагнуть ефективного управління та прозорості. Ми повинні продовжити будувати систему, де місцеве самоврядування зможе реагувати на виклики швидко та результативно. Високий рівень підтримки розвитку партнерства між виконавчою владою та місцевим самоврядуванням показало, що Тернопільська обласна військова адміністрація рухається в правильному напрямку. Нагадаю, що ми спільно з Програмою Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» працюємо над пілотним проектом - удосконалення системи моніторингу рішень органів місцевого самоврядування та системи координації виконання завдань. Також кожне рішення, кожен проєкт розпорядження ОВА, яке стосується громад, ми спершу надсилаємо їм для висловлення позиції і врахування. Це добрий крок для налагодження партнерства», — зазначив В’ячеслав Негода.

Серед основних завдань для подальшого розвитку реформи В’ячеслав Негода виділив: підвищення прозорості та підзвітності; розвиток партнерства; залучення громадян; підтримка вразливих груп; адаптація до сучасних викликів.

За його словами, необхідно переглянути Концепцію реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, схвалену Урядом в 2014 році, і внести зміни, які врахують виклики сьогодення». Адже документ слугує дорожньою картою для прийняття нових законодавчих актів, які регламентують функціонування місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, бюджетної політики та інших ключових сфер.

«Оновлення Концепції дозволяє адаптувати реформу до нових реалій, зокрема до викликів післявоєнного відновлення, демографічних змін, економічних викликів та необхідності посилення безпеки на місцях. Зміни забезпечать чіткішу стратегічну орієнтацію реформи, визначаючи пріоритети відповідно до сучасних потреб громад і держави. Це допоможе сконцентрувати ресурси на найбільш важливих напрямках, таких як залучення інвестицій, розвиток інфраструктури та підтримка вразливих категорій населення. Плюс – необхідно передбачати в документі вдосконалення механізмів участі громадян у прийнятті рішень, прозорості, підзвітності органів місцевого самоврядування та доступу до інформації», - уточнив голова Тернопільської ОВА.

Важливим аспектом, за його словами, має стати уточнення фінансових механізмів, які забезпечать громадам більшу економічну самостійність та можливість ефективнішого використання ресурсів для реалізації місцевих ініціатив.

«Також, удосконалюючи Концепцію, ми зможемо синхронізувати реформу з принципами ЄС, зокрема з політикою згуртованості, що відкриває нові можливості для залучення фінансування з європейських структурних фондів», - додав В’ячеслав Негода.

Він висловив думку, що висновки дослідження — це дзеркало досягнень і викликів.

«Громади готові до змін, і ми повинні забезпечити їх усім необхідним для розвитку. Війна стала іспитом для нашої державності, і ми його витримаємо», — підсумував голова Тернопільської ОВА.

Результати дослідження були презентовані 18 листопада у Києві. Ознайомитися з деталями можна ТУТ.

Tags:

research V.Nehoda

Source:

Read more:

11 December 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 December 2024

Chornomorsk reboot veteran policy

Chornomorsk reboot veteran policy

After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...

11 December 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 December 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...