4 вересня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України ухвалити в першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо збереження цінної історичної забудови в населених пунктах №11481.
Законопроєкт був розроблений за результатами роботи спеціальної комісії Верховної Ради з питань дослідження ефективності функціонування органів публічної влади міста Києва як столиці України у період дії правового режиму воєнного стану.
«Ми побачили, що багато історичної забудови руйнується, тому що немає механізмів її збереження. Відповідно, виникають великі інвестиційні ризики, протести мешканців, суди і навіть присвоєння під тиском громадськості статусу пам’ятки вже зруйнованим будинкам», - зазначила, представляючи законопроєкт, одна з його авторів, народна депутатка Ганна Бондар.
Метою законопроєкту, за її словами, є визначення правових засад цінної історичної забудови як такої, що не обов’язково належить до пам’яток культурної спадщини, але містить історичну цінність для конкретного населеного пункту. Законопроєкт також надає повноваження органам місцевого самоврядування формувати переліки та встановлювати порядок використання територій цінної історичної забудови та значних історичних будинків, будівель та споруд, які формують традиційний характер середовища.
Загалом, за задумом авторів законопроєкт:
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України підтримало законопроєкт з необхідністю доопрацювання до другого читання.
10 January 2025
Олексій Кулеба очолив Координаційний центр із...
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба очолив...
10 January 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...
10 January 2025
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3 млрд грн трансфертів з держбюджету
У 2024 році до місцевих бюджетів надійшло 193,3...
У грудні 2024 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 20,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 95,5 %...
10 January 2025
Порядки використання субвенцій в освітній...
Учасники вебінару з національними експертами проєкту DECIDE Сергієм Яцковським та Марією Міщенковою обговорили...