Для підтримки ментального здоров’я українців Міністерство соціальної політики запустило пілотний проєкт — Центри життєстійкості. Сьогодні безбар’єрні простори працюють у 22 областях. Там кожен житель громади може безкоштовно отримати психологічну допомогу та проконсультуватися з різних соціальних питань.
“Центри життєстійкості – це місця, де люди знаходять опору, відновлюються та вчаться бути стійкими разом. Наша мета – забезпечити, щоб кожен, незалежно від місця проживання, мав доступ до цих послуг без бар'єрів, адже саме люди є основою згуртованості та сили громади,” - ділиться Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Кожен такий Центр облаштований за принципами безбар’єрності і туди може звернутися будь-хто з жителів громади. У таких осередках надають комплексну послугу з формування життєстійкості. Вона включає:
У жовтні 2023 року Кабмін затвердив проєкт як частину Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Перші Центри запрацювали з грудня минулого року. Упродовж 2024-го до проєкту долучилося 200 територіальних громад. З-поміж них 5 - це релоковані (з тимчасово окупованих територій). А саме — Мелітопольська та Енергодарська у Запоріжжі, Сартанська (Донецька обл.) у Львові, а також Мангушська та Нікольська (Донецька обл.) у Києві.
У лютому Мінсоцполітики профінансувало 14 команд Центрів життєстійкості, а до серпня їхня кількість зросла до 162. Сьогодні в рамках проєкту виплачено майже 48 мільйонів гривень, а для повного фінансування програми в бюджеті закладено близько 430 мільйонів гривень.
Кошти держбюджету йдуть на оплату праці фахівців Центрів. Зараз це вже понад 700 спеціалістів - психологів, соціальних менеджерів та фахівців соціальної роботи. Спільно з партнерами – міжнародними фондами ЮНІСЕФ та ВООЗ, агрохолдингом “Астарта” та НаУКМА – Міністерство організувало ряд навчальних програм для підготовки співробітників Центрів життєстійкості: “Батьківство без стресу”, “Самодопомога Плюс” і “Перша психологічна допомога”.
Десятки тисяч українців уже отримали підтримку в Центрах життєстійкості. У планах Міністерства – збільшення кількості Центрів життєстійкості до 200 у 2024-му році та ще вдвічі – у 2025-му. У фокусі – підтримка військовослужбовців та їхніх родин, інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громадах та запровадження програми ментального відновлення жінок задля повернення економічної активності.
Більше про центри життєстійкості - у секторальній рубриці порталу "Децентралізація"
Пілотний проєкт Міністерства соціальної політики реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської. Його завдання - допомогти кожній людині долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя.
Attached images:
Tags:
Source:
Міністерство соціальної політики України
11 December 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 December 2024
Chornomorsk reboot veteran policy
Chornomorsk reboot veteran policy
After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...
11 December 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 December 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...