Керівники об’єднаних громад на прес-конференції поділились своїми враженнями від перших сто днів роботи. За цей період проведено чимало роботи, яка вже приносить свої результати.
З позитивного у діяльності громад:
– отримали фінансову незалежність: 60% ПДФО, освітню та медичну субвенції, базову дотацію. Бюджети громад зросли в середньому у 6-7 разів;
– збільшились власні надходження, зокрема від сплати земельного податку;
– заплановано отримати до кінця року на 10 громад 45 млн. грн. субвенції на розвиток інфраструктури;
– громади отримали важелі впливу на соціальну інфраструктуру, яка розміщена на їхній території;
– у громадах розпочався процес створення ЦНАПів, Великокучурівська об’єднана громада виграла конкурс на облаштування ЦНАПу (кошти виділятиме GIZ);
– в громадах активно починаються роботи з благоустрою: вивіз сміття, освітлення, а також культурно-освітнього розвитку відзначення свят, видання газет тощо.
18 March 2026
«Дайте не рибу, а вудку»: Як прифронтова...
Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Херсонської області Ігор Острівний про те, як його громада...
17 March 2026
«Адміністративна процедура в діяльності ОМС»:...
Видання «Адміністративна процедура в діяльності ОМС. Посібник для практиків» покликане допомогти органам місцевого...
17 March 2026
Strengthening the Role of Starostas: Forum in Kyiv Focuses on Building Community Capacity
Strengthening the Role of Starostas: Forum in...
Starostas - local self-government officials who represent the interests of residents of starosta districts - are the...
16 March 2026
Ministry for Development approves new draft agreements on international territorial cooperation
Ministry for Development approves new draft...
The Ministry for Development of Communities and Territories of Ukraine has approved two draft agreements on...