Прийняття двох важливих для реформування місцевого самоврядування законів очікується 5 лютого
Мінрегіон очікує, що 5 лютого Верховна Рада в другому читанні прийме важливі для регіонального розвитку та реформування місцевого самоврядування закони: «Про засади державної регіональної політики» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад. Про це сказав директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов під час круглого столу «Функціональна децентралізація в Україні», що відбувся в Ужгороді.
Він зауважив, що з прийняттям Верховною Радою закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», з’явиться механізм створення спроможних громад, здатних забезпечувати надання послуг населенню. Такі громади отримають повноваження і ресурси на рівні міст обласного значення.
«Варто підкреслити, що об’єднання громад має відбуватися не хаотично, а ґрунтуючись на детально продуманих, обговорених на всіх рівнях і узгоджених планах розвитку територій. Ці плани мають враховувати інтереси жителів усіх громад, формуватися на принципах економічного зростання», - сказав Сергій Шаршов.
За словами представника Мінрегіону, ухвалення закону «Про засади державної регіональної політики» сприятиме створенню комплексної системи органів, інституцій, документів, визначить повноваження суб’єктів у сфері регіональної політики. Цей закон також дозволить прозоро залучати європейські інвестиції у розвиток територій, стимулюватиме регіони до саморозвитку.
Сергій Шаршов також поінформував, що Експертна рада з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики, яка діє при Мінрегіоні України вже розпочала роботу над підготовкою узгодженого проекту пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині реформи місцевого самоврядування, основою якої є децентралізація влади.
«Без цих конституційних змін ми не зможемо далі просуватися у реформуванні місцевого самоврядування. Така робота вже триває. Її координує Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко. Його позиція однозначна – наступні місцеві вибори повинні пройти вже на новій законодавчій основі, яка зміцнить місцеве самоврядування та створить широкий спектр можливостей для розвитку територій громад», - сказав директор Департаменту.
Нагадаємо, розроблений Мінрегіоном проект Закону України «Про засади державної регіональної політики» прийнятий у першому читанні у червні 2014 року, а законопроект «Про добровільне об’єднання територіальних громад» був прийнятий у першому читанні Верховною Радою у липні 2014 року.
Share the news:
30 May 2023
Актуальні питання місцевого самоврядування: тези першої зустрічі
Актуальні питання місцевого самоврядування:...
Які актуальні питання місцевого самоврядування в умовах воєнного стану турбують громади - обговорили В’ячеслав...
30 May 2023
Громади попри війну мають оприлюднювати передбачену законодавством публічну інформацію, - експертка
Громади попри війну мають оприлюднювати...
Тема оприлюднення публічної інформації в період дії воєнного стану залишається нагальною для ОМС. Про законодавче...
30 May 2023
16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо земельного аудиту
16 червня U-LEAD проведе онлайн-форум щодо...
16 червня об 11:00 год відбудеться фінальний онлайн-форум «Аудит земельних ресурсів в громадах». До участі...
30 May 2023
Медзаклади «первинки» мають можливість отримати сонячні панелі. Як податися на проєкт?
Медзаклади «первинки» мають можливість отримати...
Міністерства охорони здоров’я України у межах спільного проєкту зі Світовим банком «Зміцнення системи охорони...