Центр розвитку інновацій в рамках проєкту «Посилення демократичних процесів у територіальних громадах» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» провів дослідження для оцінки стану демократії участі.
Серед респондентів - 68 представників органів місцевого самоврядування з 22 областей України (крім Тернопільської та Закарпатської), 204 мешканців з усіх областей України, у т.ч. 49 ВПО. Серед опитаних 62,3% складають жінки, 37,6% - чоловіки. Найбільш активними учасниками дослідження є особи віком від 35 до 54 років, що складає 63,2% від усіх опитаних респондентів.
За результатами проведеного дослідження, 56,4% опитаних громадян зазначили, що відчувають посилення взаємодії та співпраці між мешканцями та органами місцевого самоврядування щодо вирішення питань громади під час війни. Попри повномасштабне вторгнення, понад 20% опитаних ОМС реалізовували громадський бюджет у 2023 році. У той самий час, доступ до засідань місцевої ради та до ознайомлення з проєктами рішень у 17,6% опитаних ОМС є обмеженим. Також, 58,8% ОМС на момент проведення дослідження, не опублікували звіти про використання коштів місцевого бюджету за 2023 р. Тим часом, 50% ОМС зазначають, про створення нових громадських просторів взаємної підтримки в громаді, а 32,4% - впроваджували нові способи комунікації в громаді.
Найпопулярнішими інструментами взаємодії з органами влади під час війни, які визначають мешканці, є такі: Е-опитування (38,2%); Е-звернення (32,4%); Е-петиції (28,4%). Зі свого боку органи місцевого самоврядування вказали, що активно використовують такі способи комунікації з громадськістю: соціальні мережі (85,3%); офіційний вебсайт громади (79,4%); канали/групи жителів в месенджерах (75,0%).
Результати дослідження слугуватимуть основою для формулювання рекомендацій та наступних кроків щодо модернізації інструментів демократії участі.
Результати дослідження на Аналітичному дашборді:
Дашборд відображає дані про географію та профіль респондентів, агреговану інформацію щодо інструментів участі та форм залучення громадськості до процесу прийняття рішень.
Створення цього дашборду стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Вказана думка та висновки відображають позицію тільки виконавця дослідження. Інші партнери можуть не погоджуватись з вказаними висновками.
11 December 2024
Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді
Синергетичний підхід: як працює підтримка...
Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...
11 December 2024
Chornomorsk reboot veteran policy
Chornomorsk reboot veteran policy
After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...
11 December 2024
17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...
17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...
10 December 2024
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100
Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...