Через війну в Україні мільйони громадян вимушено покинули свої домівки. Українські міста зазнають руйнувань. Щоб допомогти людям, які переселилися із зон активних бойових дій, та забезпечити їхні основні побутові потреби, а також задля відбудови нашої країни численні міжнародні організації надають гуманітарну допомогу.
Яким чином місцева влада має забезпечити ефективну та прозору роботу з наданою міжнародною допомогою - ділиться досвідом Миколаївська міська рада.
У серпні 2023 року Миколаївська міська рада на основі власного досвіду та за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (European Union Anti-Corruption Initiative, EUACI) розробила Посібник “Допомога містам: методичні рекомендації щодо належного управління та контролю. Досвід Миколаївської міської ради”. Посібник доступний за посиланням (PDF, 0,6 МБ).
Цей документ містить рекомендації та приклади рішень для керівників органів місцевого самоврядування з питань регулювання та організації процедур з використання міжнародної допомоги.
У Посібнику також міститься пакет нормативних актів Миколаївської міської ради, розроблений для регулювання та упорядкування процедур поводження з гуманітарною допомогою (отримання, розподіл, облік, використання та моніторинг гуманітарної допомоги), яка надходить до міської ради, її виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та організацій.
Набір шаблонів складається з:
Перераховані документи сприяють впровадженню чіткого регламенту та контролю за поводженням з гуманітарною допомогою, забезпечення дотримання вимог законодавства та оприлюднення інформації щодо проведених процедур контролю.
Вони спрямовані на створення прозорої та ефективної системи отримання, розподілу, обліку та використання гуманітарної допомоги в Миколаївській міській раді та її підпорядкованих органах.
Рекомендації будуть корисні й для інших міст та стануть дорожньою картою для побудови сталої довіри з міжнародними партнерами.
Крім цього, Національне антикорупційне агентство з питань запобігання корупції за підтримки EUACI здійснили аналіз нормативного регулювання у сфері забезпечення гуманітарною допомогою. Цей документ може слугувати основою для оцінки корупційних ризиків у вказаній сфері. Детальніше за посиланням: Гуманітарна допомога | НАЗК (nazk.gov.ua)
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. У 2022 EUACI розпочала співпрацю з Миколаївською міською радою у рамках компонента "Міста Доброчесності".
Attached files:
Tags:
Область:
Миколаївська областьГромади:
Миколаївська територіальна громадаSource:
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу
27 December 2024
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн державного стимулювання у 2024 році
15 індустріальним паркам виділено 1,1 млрд грн...
У 2024 році 15 індустріальним паркам виділили 1,128 млрд грн державної підтримки. Це дозволяє реалізувати 34 проєкти...
27 December 2024
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Затверджено 95% місцевих бюджетів
Станом на 26 грудня 2024 року, за інформацією Мінфіна, затверджено 1520 місцевих бюджетів, що становить 95% від їх...
27 December 2024
Україна-Швейцарія 2024: найбільш насичений рік в історії двосторонніх відносин
Україна-Швейцарія 2024: найбільш насичений рік...
2024 рік був дуже насиченим роком в історії двосторонніх відносин між Швейцарією та Україною, мабуть найбільш...
26 December 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...