За даними опитування, яке провела Всеукраїнська асоціація громад серед своїх членів, більше 90% громад потребує оновлення картографічної основи для просторового планування. Саме її відсутність або застарілість є однією із першочергових перешкод розвитку просторового планування територій громад, а відтак впровадження кращих світових стандартів розвитку сільських територій в Україні. У відповідь на запит Всеукраїнської асоціації громад, Держгеокадастр за методичної підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) підготував роз’яснення щодо використання оновлених ортофотопланів як картографічної основи для просторового планування громад.
Держгеокадастр повідомив, що оновлені ортофотоплани можуть використовуватись як картографічна основа для розроблення документації з просторового розвитку території. Обов’язкова умова для цього - дотримання вимог Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, а також структури Бази геоданих містобудівної документації на місцевому рівні щодо складу геоданих, що створюються з їх використанням.
Порядок загальнодержавного топографічного і тематичного картографування визначає періодичність оновлення ортофотокарт не більш як п’ять років. Проте таке оновлення має здійснюватися залежно від характеру та інтенсивності змін на місцевості. Тобто картографічні матеріали та дані мають відображати актуальний стан місцевості, включаючи пошкодження та руйнування внаслідок бойових дій.
Таке рішення дозволить громадам заощадити ресурси та прискорити процес впровадження просторового планування, використовуючи актуальні ортофотоплани як перешеджерело необхідних для розроблення відповідної документації геопросторових даних.
«Сама картографічна основа, якщо це топозйомка, може коштувати дорожче, аніж сам комплексний план просторового розвитку. Тому зараз, в умовах війни, коли літати не можна, позиція Держгеокадастру щодо використання створених із використанням БПЛА ортофотопланів як картографічної основи дозволить значно прискорити впровадження просторового планування в Україні», - зауважив Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад.
Програма USAID АГРО спільно із Всеукраїнською асоціацією громад об’єднають зусилля для забезпечення прямої імплементації такого підходу безпосередньо у Законі «Про регулювання містобудівної діяльності».
З повним текстом листа можна ознайомитись на сайті за посиланням https://bit.ly/3MW1rNi
14 July 2025
Аналіз положень Бюджетної декларації України на 2026-2028 роки
Аналіз положень Бюджетної декларації України на...
Автор: Ігор Герасимчук, експерт Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» Бюджетна...
14 July 2025
Partnerships for resilience: key takeaways from URC 2025 panel
Partnerships for resilience: key takeaways from...
At the Ukraine Recovery Conference (URC 2025) in Rome, a high-level panel discussion was held on the role of...
14 July 2025
Ветеранська політика без паперів і відписок: у...
Ситуаційний аналіз даних опитування, проведеного програмою Polaris навесні 2025 року, засвідчив суттєве зростання...
14 July 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities community at URC 2025
Five new partnerships join the Cities4Cities...
On July 11 in Rome, five new partnership agreements were signed between Ukrainian communities and municipalities from...