26 September 2023
Logo slogan
15 червня – Конгресові слухання з питань розвитку транскордонного співробітництва, законодавчого внормування участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві

 

Розпочато реєстрацію


15 червня о 13 год відбудуться Конгресові слухання з питань:

  • транскордонне співробітництво: стан та шляхи активізації розвитку;
  • вдосконалення законодавства: про проект закону щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві.

Організатори: Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у співпраці із Закарпатською військовою адміністрацією та ГО «ДІЙСНО».

До участі в заході офлайн запрошуються представники Вінницької, Волинської, Закарпатської Львівської, Одеської, Чернівецької обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування зазначених регіонів, народні депутати України, експерти.

Для участі онлайн,  необхідно до 14 червня зареєструватися за посиланням https://forms.gle/XhjcQn7xyhKF7iHK7


Довідка:

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві» покликаний внормувати низку важливих питань, зокрема тих, які сприятимуть залученню органів місцевого самоврядування як суб’єктів транскордонного співробітництва.

Проектними нормами визначається, що до виключної компетенції місцевих рад також належатиме схвалення двосторонніх або багатосторонніх угод про транскордонне співробітництво для створення єврорегіону.

Також чітко розмежовуються повноваження у цій сфері обласних рад та сільських, селищних, міських рад. Визначаються і повноваження та компетенції місцевих державних адміністрації з питань транскордонного співробітництва, зокрема з реалізації державної регіональної політики та розвитку транскордонного співробітництва, а також надання можливості укладати договори з іноземними партнерами про співробітництво, угоди про транскордонне співробітництво та ін.

Ознайомитися з проектом Закону ««Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві» ТУТ

Порівняльна таблиця ТУТ

Attached files:
Views: 2983
Related news: announcement
Read more: