28 May 2023
Logo slogan

Питання адміністративно-територіального устрою, виборів та інституту старост обговорили під час відкритого діалогу у Рівному

 

1 березня 2023 року у Рівному пройшло виїзне засідання підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування і підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудівництва. Захід «Оптимізація адміністративно-територіального устрою та її вплив на територіальну організацію і адміністрування виборів. Досвід функціонування інституту старост» відбувся у форматі відкритого діалогу. У ньому взяли участь народні депутати, представники Уряду, громад, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, а також міжнародних проєктів. Захід відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».


Метою засідання було обговорення стану законодавчого процесу у сфері адміністративно-територіального устрою і його потенційного впливу на такі аспекти здійснення державного управління і місцевого самоврядування, як електоральні питання та функціонування інституту старост.

Народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін зазначив:

«Кожен з обговорених блоків є складовою політики відновлення, хоч це може здаватися не очевидним. Відновлення не можна зводити до відбудови зруйнованих будівель, відновлення - це перш за все про змісти та систему функціонування держави, про мережу публічних послуг, всередині якої знаходиться комфорт кожного окремого громадянина».

Начальник Управління з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Шаршов, обговорюючи підходи до обрання старост у громадах, сказав:

«Концепція роботи інституту старост полягає у тому, щоб наблизити джерело публічних послуг до громадян на місцях. Це є відповіддю на дискусійні запитання щодо підходів до обрання старост: через прямі вибори, чи за погодженням ради, як це наразі закріплено у законодавстві. На моє переконання, на сьогоднішньому етапі розвитку громад наявна процедура обрання старост є найоптимальнішою, вона сприяє тому, щоб старости у своїй роботі фокусувалися на покращення надання адміністративних послуг громадянам».

Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрахам, зазначив, що ефективний адміністративно-територіальний устрій в умовах сьогодення не тільки визначає територіальну юрисдикцію органів місцевого самоврядування, але й закладає основу для подальшого відновлення та розвитку громад.

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має важливу мету – допомогти нашим партнерам забезпечити сталість реформи децентралізації в Україні. Для цього потрібно, щоб територіальний устрій країни дозволяв місцевій владі виконувати свої повноваження відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування. Ми пишаємось тим, що відіграємо важливу роль у просуванні дискусії щодо оптимізації адміністративно-територіального устрою України, що забезпечить стабільну основу для подальшого відновлення та розвитку, проведення виборів, які відповідають найвищим демократичним стандартам, та приведення інституту старости у відповідність до європейських стандартів місцевого самоврядування. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» І надалі підтримуватиме реформу децентралізації та розвиток місцевого самоврядування в Україні», - сказав Габріель Абрахам.

 

 

Повний запис засідання:

 

 

Attached images:

Tags:

law starosta Vitalii Bezghin S.Sharshov

Source:

Share the news:

Read more:

26 May 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 May 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 May 2023

Berdychiv and Wieluń agreed on cooperation

Berdychiv and Wieluń agreed on cooperation

As part of a working visit to Poland, the Berdychiv delegation headed by Mayor Serhii Orliuk visited the town of...

26 May 2023

Ukrainian municipal representatives trained in Danish municipalities and studied their experience

Ukrainian municipal representatives trained in...

Specialists from nine Ukrainian municipalities spent a week in the Danish municipality of Guldborgsund, where they...