Функціонування військових адміністрацій та місцевого самоврядування у період воєнного стану: законопроект поки не готовий до голосування в Парламенті
Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на засіданні 21 лютоо прийняв рішення доопрацювати законопроект №8056 «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення повноважень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у період дії воєнного стану».
Нагадаємо, законопроект №8056 представники місцевого самоврядування назвали найбільш очікуваним у 2023 році.
Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін за результатами засідання Комітету зазначив:
«За моєю пропозицією було вирішено доопрацювати законопроект на майданчику комітету. Базова редакція містить неточності, що обґрунтовано викликають занепокоєння. Без вдосконалення і погодження зі стейкхолдерами проект в залу не піде».
Як повідомлялося, інформація про необхідність зробити технічний законопроект і більш чітко виписати окремі норми законодавства надійшла до Парламенту від обласних військових адміністрацій (ВА) та органів місцевого самоврядування (ОМС).
Основні зміни, закладені у законопроекті:
- Розмежовуються повноваження тих військових адміністрацій, які діють на території спільно з місцевим самоврядуванням в обмеженому режимі (до прийняття окремого рішення Парламентом), а також тих військових адміністрацій, яким Верховна Рада за поданням Президента надала усю повноту влади на території (у випадку неспроможності ОМС забезпечувати заходи воєнного стану).
- Більш якісно виписана норма, що начальником військової адміністрації населеного пункту може бути голова громади.
- Розширено повноваження Президента щодо оперативного впровадження військової адміністрації у разі потреби (аналогічне регулювання вже існує щодо введення на території ВЦА, тому логічно його мати і щодо ВА).
- Спрощуються бюрократичні процедури працевлаштування працівників військових адміністрацій населених пунктів, зокрема колишніх службовців в ОМС.
- Удосконалюється процедури взаємодії військових адміністрацій та військово-цивільних адміністрацій як під час запровадження воєнного стану, так і в післявоєний період.
- Вирішується ряд проблемних питань, які виникали у місцевих радах у зв’язку з утворенням на території громади військової адміністрації.
- Посадовцям ОМС, які займають керівні посади, однак чиї ради не функціонують, надається право знайти тимчасово іншу роботу (аналогічне регулювання раніше було прийняте щодо службовців в ОМС нижчої і середньої ланки).

Tags:
law Vitalii Bezghin military administrations war
Source:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"

Share the news:
05 June 2023
9 червня - Конференція «Перша допомога деокупованим громадам: досвід та алгоритми дій»
9 червня - Конференція «Перша допомога...
9 червня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) спільно зі Всеукраїнською асоціацією...
05 June 2023
Проєкт PROSTO обрав ще 16 громад, з якими...
Загальноукраїнський відбір громад для співпраці зі шведсько-українським Проєктом PROSTO «Пдітримка доступності послуг...
05 June 2023
Компенсації за зруйноване майно - частина 2 (запис вебінару)
Компенсації за зруйноване майно - частина 2...
26 травня 2023 року відбувся другий вебінар у циклі «Компенсації за зруйноване майно». У відео ви дізнаєтесь...
02 June 2023
Громадам презентували інструмент для прискорення впровадження просторового планування в Україні
Громадам презентували інструмент для...
31 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО презентувала територіальним громадам та Уряду країни...