01 April 2023
Logo slogan

Балаклійська громада отримала «мобільний ЦНАП»

 

Наприкінці січня 2023 року Балаклійська громада, що на Харківщині, отримала авто та два комплекти техніки для надання послуг мешканцям від шведсько-український проєкту PROSTO.


Рішення щодо вибору громади було прийняте за результатами моніторингу і комунікації з деокупованими громадами, а також у координації з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Мінцифрою та Харківською військовою обласною адміністрацією. В першу чергу враховувалися розмір громади, кількість населення, кількість населених пунктів та відносна безпека.

«Одним із основних принципів, який впроваджуємо у відбудові, є її людиноцентричність. Саме тому ми сконцентровані перш за все на задоволенні базових потреб громадян, серед яких є й соціальні послуги, які надають ЦНАПи. Повернувши базову соціальну інфраструктуру в деокуповані громади, ми не тільки повертаємо туди життя, але й сприяємо поверненню українців, які змушені були покинути свої домівки», –  прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Марія Ліндгрен-Салтанова, заступниця голови Місії Посольства Швеції в Україні, сказала:

«Відновлення громад – один з ключових пріоритетів шведської підтримки України у гуманітарному напрямку. Ми розуміємо важливість швидкого відновлення і, разом з тим, якісної координації та співдії на різних рівнях. Я також хочу підкреслити важливість демократичного залучення мешканців до прийняття рішень по відновленню громади, – це найкраща запорука ефективних проєктів та прозорих і підзвітних суспільству процесів».

У комплектацію мобільного набору для надання послуг входить ноутбук, портативний сканер, лазерний принтер та 4G Wi-Fi-маршрутизатор; aвто обладнане інвертором.  Вартість авто та обладнання –  834 000 гривень.

Віталій Карабанов, начальник Балаклійської міської військової адміністрації, зазначив:

«Дякуємо шведським партнерам за своєчасну, вкрай необхідну підтримку в поновленні доступу мешканців до державних послуг. Можливість надати послуги громадянам, які з певних причин не можуть самостійно дістатися в ЦНАП, є дуже важливим фактором, що впливає на швидкість відновлення життєдіяльності громади».

 

 

В грудні 2022 року 13 деокупованих громад Харківщини вже отримали першу кризову підтримку від проєкту – техніку та необхідне обладнання для поновлення роботи ЦНАП вартістю 1 140 000 гривень. PROSTO продовжить підтримку деокупованих громад Харківщини, Херсонщини та Миколаївщини у 2023 році.

Tags:

Administrative services Oleksandr Kubrakov

Область:

Харківська область

Громади:

Балаклійська територіальна громада

Source:

Share the news:

Read more:

31 March 2023

У Полтаві відбулася конференція для деокупованих громад

У Полтаві відбулася конференція для...

28-30 березня у Полтаві відбулася конференція «Посилення спроможності громади надавати публічні послуги мешканцям»...

31 March 2023

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про співпрацю громадам Миколаївщини, Харківщини та Херсонщини

Програма USAID DOBRE вручила протоколи про...

30-31 березня 2023 року у Львові відбулася презентація плану роботи Програми «Децентралізація приносить кращі...

31 March 2023

Золочівська міська громада розпочала роботу зі створення Комплексного плану просторового розвитку

Золочівська міська громада розпочала роботу зі...

29 березня Золочівська громада, що на Львівщині, провела стратегічну сесію з формування завдання на розроблення...

31 March 2023

У селі на Буковині створили сучасну швейну майстерню

У селі на Буковині створили сучасну швейну...

29 березня 2023 року в селі Мариничі Усть-Путильської громади Чернівецької області відкрили швейну майстерню. Аби...