28 May 2023
Logo slogan

Відбудова України та зміцнення демократії були основною темою на Міжнародному дні SALAR

 

Наприкінці січня у Швеції відбулася конференція «Міжнародний день SALAR», організована Шведською асоціацією місцевих влад та регіонів (SALAR). Темою конференції була відбудова України, зміцнення місцевої демократії в Україні та захист свободи та демократії.


Цього року участь у конференції взяли представники Всеукраїнської Асоціації ОТГ, а саме: голова Асоціації, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний та член Правління, голова Дунаєвецької територіальної громади Веліна Заяць. Всеукраїнська Асоціація ОТГ з 2018 року є стратегічним партнером Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR).

Під час заходу голова Всеукраїнської Асоціації ОТГ розповів про ситуацію в Україні, про розвиток Всеукраїнської Асоціації ОТГ та плани на майбутнє, про героїчний спротив українців російському вторгненню, про те, як громади долають виклики та проблеми у воєнний час та про допомогу, яка буде необхідна для відбудови.

 

 

«Ми мали можливість ще раз привернути увагу до проблем України після вторгнення російської федерації: людських страждань, потоків переселенців, надання соціальних послуг, енергопостачання, економіки, допомоги Збройним Силам України та безпеки в усьому ЄС. Розповіли про громади України, про місцеве самоврядування, про те, як українці стали на захист своєї країни, як нові щоденні виклики потребують нових  термінових рішень…», – сказала голова Дунаєвецької громади Веліна Заяць.

 

 

З боку Швеції участь у конференції брали: Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тибер, голова Правління SALAR Петер Даніельссон, голова Комітету SALAR у європейських справах Нелена Дрінзанін, заступник голови SALAR Карола Гуннарссон, член шведської делегації в конгресі Ради Європи (CLRAE) Крістофер Тамсонс, генеральний директор SALAR International Райан Нокс, представники шведських муніципалітетів та інші.

«Відбудова України вимагатиме великих фінансових ресурсів і серйозних зусиль щодо реформ у процесі адаптації до норм і політики ЄС. Я переконаний, що місцевий і регіональний рівні відіграють основну роль у відбудові та демократичній системі. Шведські муніципалітети та регіони будуть продовжувати підтримувати та робити внески», – зазначив Петер Даніельссон, голова Правління Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR).

 

 

Крім того, під час заходу команда Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» презентувала ініціативу Сities 4 Cities | United 4 Ukraine для шведських муніципалітетів, яка допомагає налагодити довготривалі партнерства між українськими і європейськими громадами.

Серед причин, чому шведські громади прагнуть співпрацювати з українськими Магнус Лільєстром, старший радник SALAR називає досвід українських громад в кризовому управлінні і зокрема у сфері цивільної оборони. А також бажання підтримати одну конкретну громаду і її людей, та побачити конкретний результат.

Натомість українські громади потребують експертизи європейських партнерів у відбудові та міському плануванні.

“Шведські громади можуть допомогти нам сьогодні боротися з наслідками російського вторгнення, щоб ми створили такі умови за яких люди з задоволення повернуться після нашої перемоги. Спілкування між громадами має обути обов’язковим, щоб українці самі побачили доступність, інклюзивність, архітектуру, демократичні принципи”, — розповідає Олександир Корінний, голова Всеукраїнської асоціації ОТГ і мер Новоукраїнської громади.

Одразу під час події мери двох громад — Новоукраїнської з України і комуни Хьорби зі Швеції виявили свою зацікавленість у співпраці і зробили перші кроки для налагодження двостороннього партнерства.

Громада Хьорби вже має досвід співпраці з громадами Польщі, Фінляндії та Косово і прагне розпочати партнерство з Україно.

“Те, як українці справляються з викликами, їхня хоробрість, гордість, цінності і завзяття з яким вони борються за свою країну є неймовірними, і це варто підтримати, щоб Україна була знову цілісна", — розповідає Сесілія Блад у Зіто, мерка комуни Хьорби.

 

 

Сities 4 Cities | United 4 Ukraine — ініціатива покликана налагодити довготривале партнерство між українськими та європейськими громадами і сприяти децентралізації.

“Наше завдання як ініціативи, показати світу сміливі і стійкі до нинішніх викликів українські громади і надихнути європейські громади на співпрацю з ними. Саме тому запланований окремий форум шведсько-української співпраці для муніципалітетів у Стокгольмі. Ми запросимо українські та шведські громади, які готові до партнерства, аби вони могли познайомитися та спланувати перші проєкти. Дати форуму та як зареєструватися ми повідомимо згодом”, — каже Світлана Блінова, координаторка ініціативи Сities 4 Cities | United 4 Ukraine.

Ініціативу Сities 4 Cities | United 4 Ukraine започаткувала SALAR International у співпраці з містами Львів (Україна) та Зіндельфінден (Німеччина). Проект реалізується за підтримки Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID).  Стратегічними партнерами ініціативи є Всеукраїнська асоціація ОТГ і Асоціація міст України.

 

 

«Ми мріємо про мир. Ми українці, і ми мирна нація. Я вірю, що після Перемоги скоро настане мир. І колись весь світ дізнається, як ми всі разом з військовими, волонтерами наближали Перемогу. Наш досвід надзвичайно цінний нашим європейським друзям. Впевнена, що партнерство на рівні громад з громадою дасть результати для розвитку, для створення безпечного середовища їхніх мешканців», - сказала Веліна Заяць.

 

Tags:

international support war repair

Source:

Share the news:

Read more:

26 May 2023

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки U-LEAD запрацювала Аграрна сервісна служба

У Зноб-Новгородській громаді за підтримки...

Аграрна служба покликана допомагати мешканцям громади з обробкою землі, підтримувати процес самозабезпечення їх...

26 May 2023

Особливості компенсацій для відновлення житлової нерухомості, пошкодженої внаслідок війни - запис вебінару

Особливості компенсацій для відновлення...

Програма DOBRE провела вебінар на тему: "Особливості компенсацій для відновлення окремих видів житлової нерухомості,...

26 May 2023

Berdychiv and Wieluń agreed on cooperation

Berdychiv and Wieluń agreed on cooperation

As part of a working visit to Poland, the Berdychiv delegation headed by Mayor Serhii Orliuk visited the town of...

26 May 2023

Ukrainian municipal representatives trained in Danish municipalities and studied their experience

Ukrainian municipal representatives trained in...

Specialists from nine Ukrainian municipalities spent a week in the Danish municipality of Guldborgsund, where they...