Програма USAID DOBRE продовжить працювати в Україні до 2025 року

 

Програма USAID DOBRE продовжить роботу в Україні. Протягом наступних трьох років Програма DOBRE працюватиме із 60 громадами у 10 цільових областях.


Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща. Програма DOBRE працює в Україні уже 6 років, і надалі підтримуватиме українські громади та самоврядування у їх прагненні до розвитку в умовах нових викликів.

Марк Еллінгстад, директор офісу USAID з питань демократії та врядування:

«Я радий оголосити, що USAID продовжує Програму DOBRE на три роки, надаючи додаткові 40 мільйонів доларів фінансування. Протягом наступних трьох років DOBRE працюватиме з більш, ніж 60 громадами, надаючи їм технічну допомогу та підтримку в подоланні надзвичайних ситуацій задля сприяння їх відновленню, відбудові та виходу на траєкторію сталого розвитку та зростання».

 

 

Брайан Кемпл, керівник Програми USAID DOBRE:

«Ми досягли значного успіху на попередньому етапі Програми і цьому завдячуємо багатьом нашим партнерам. За 4 місяці ми здійснили закупівлю матеріалів і необхідного матеріального забезпечення, щоб допомогти громадам прийняти внутрішньо переміщених осіб. Ми зрозуміли, що треба прискорювати допомогу, щоб громади могли відновлюватися і реагувати на нові виклики. Люди в громадах по всій Україні зараз переживають важкі часи. Більшість громад, які будуть  в проєкті наступні три роки, вже мали можливість з нами співпрацювати, але ми додали і нові громади. Це ті громади, які найбільше потерпають від руйнування і викликів війни, зокрема, нещодавно звільнені».

Програма DOBRE працюватиме в Україні до 2025 року із 60 громадами у 10 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Чернігівській та Запорізькій. Зважаючи на нові виклики, з якими місцеве самоврядування стикнулося внаслідок збройної агресії Росії, пріоритетність в отриманні матеріально-технічної допомоги буде у громад, які пережили окупацію або інтенсивні обстріли. Програма DOBRE допомагатиме громадам долати наслідки війни, відбудовуватися і відновлювати курс сталого розвитку. 

Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону:

«Програма DOBRE допомогла переламати стереотипи в очікуваннях громад, що заважали децентралізації. Завдяки цьому майже половина громад, де проживало понад 70% населення, об’єдналися на добровільних засадах. Це допомогло на рівні держави прийняти рішення про нову територіальну основу для діяльності органів місцевого самоврядування. Завдяки Програмі DOBRE багато територіальних громад посилили спроможність і зміцнили курс для подальшого розвитку. Програма зараз дуже потрібна в умовах нових викликів воєнного стану. Мінрегіон вітає рішення про продовження роботи Програми DOBRE. Нас чекає багато роботи, пов’язаних із відновленням деокупованих територій».

 

 

В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА, про важливість роботи Програми у Чернігівській області:

«У рамках Програми DOBRE на Чернігівщині протягом останніх років було реалізовано низку ефективних проєктів у 10 громадах. Це були проєкти в різних сферах життєдіяльності громад: як в економічній, так і соціальній. Якщо раніше в рамках цієї співпраці ми говорили про розбудову області та громад, то зараз маємо говорити про відбудову, тому що Чернігівщина дуже постраждала від російської військової агресії. Дякую, що Програма DOBRE продовжує підтримувати Чернігівську область».

У контексті повномасштабного вторгнення РФ в Україну, розширена Програма DOBRE підтримуватиме життєво важливу діяльність органів місцевого самоврядування та місцевого громадянського суспільства на підконтрольних Уряду територіях, сприятиме відновленню громад, як під час війни так і в післявоєнний період. Невдовзі Програма USAID DOBRE опублікує перелік партнерів, з якими працюватиме наступні три роки задля подолання наслідків війни та посилення спроможності.


Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик. Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики.

Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати,  і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком’юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

 

 

 

Tags:

international support S.Sharshov

Source:

Український кризовий медіа-центр

Read more:

11 December 2024

Синергетичний підхід: як працює підтримка ветеранів у Калуській громаді

Синергетичний підхід: як працює підтримка...

Як працює механізм підтримки ветеранів війни та членів їхніх сімей на рівні громади, що можна вважати успішними...

11 December 2024

Chornomorsk reboot veteran policy

Chornomorsk reboot veteran policy

After returning from the battlefield to the home, veterans face various challenges: rehabilitation, employment, and...

11 December 2024

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно територіальної громади»

17 грудня - тренінг «Відновлення втраченої...

17 грудня 2024 року (вівторок), о 10:30 розпочнеться тренінг на тему: «Відновлення втраченої інформації та документів...

10 December 2024

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів: учасники конкурсу Громада на всі 100

Ветеранський кемпінг та безпека пішоходів:...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...