01 June 2023
Logo slogan

U-LEAD навчає освітні заклади громад фінансовій автономії

Інформаційну сесію, присвячену фінансовій автономії освітніх закладів, організували для громад Харківщини. Говорили також і про бухгалтерське обслуговування автономних закладів освіти та особливості трудових відносин з працівниками освітніх закладів в умовах воєнного стану.


Переваги фінансової автономії закладів освіти вже не викликають жодних сумнівів, враховуючи позитивний практичний досвід окремих громад. Так уважає Сергій Дятленко, експерт U-LEAD з питань освіти.

Він наголошує, що фінансова автономія спрямована саме на підвищення ефективності видатків на освіту, а не на зменшення їхнього обсягу:

“Серед її переваг — можливість економії на комунальних платежах. Наприклад, заклад освіти може укладати угоди з постачальниками послуг напряму й обирати найвигідніший варіант, самостійно знаходити підрядників та здійснювати закупівлі. А також можна впроваджувати сучасніші програмні продукти, особливо у сфері бухгалтерії, спрямовувати кошти на надбавки та премії персоналу, залучати додаткові ресурси на розвиток тощо. Керівник закладу може самостійно визначати пріоритетність питань, що потребують вирішення,” - зазначив Сергій Дятленко.

За словами радниці з питань муніципальних фінансів та управління Марини Гончаренко, держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти згідно з Законом України «Про освіту», стаття 23. Чинною законодавчою базою основні аспекти автономії вже передбачені. Однак повноцінному її впровадженню перешкоджають управлінські структури, що побоюються втратити вплив на розподіл бюджетних коштів, а також не вистачає директорів, які готові взяти на себе відповідальність.

“Усвідомлення безумовної організаційної та економічної ефективності фінансової автономії, навіть в умовах воєнного стану, є першим кроком до створення ініціативної групи в громаді та прийняття рішення місцевою радою про впровадження фінансової автономії у закладах освіти”, - підсумувала Марина Гончаренко.

На інформаційній сесії також обговорювали підвищення ефективності використання бюджетних коштів, збільшення прозорості та публічності фінансування освіти, залучення додаткових фінансів і посилення колективної та індивідуальної відповідальності керівників за використання фінансових ресурсів.

Захід відбувся на базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Харківській області.

10.11.2022 - 15:02 | Views: 1086
U-LEAD навчає освітні заклади громад фінансовій автономії

Tags:

education

Source:

Програма «U-LEAD з Європою»

Share the news:

Read more:

01 June 2023

Навчання для HR-фахівців державних органів та органів місцевого самоврядування

Навчання для HR-фахівців державних органів та...

НАДС запрошує взяти участь у відборі учасників навчальної програми “HR майстерня”.  Відбір* стартує 01 червня та...

01 June 2023

Інклюзивна освіта: консультація експерта проєкту DECIDE (запис вебінару)

Інклюзивна освіта: консультація експерта...

  Консультація експерта швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної...

01 June 2023

Про правовий статус керівників закладів освіти розкажуть 6 червня на вебінарі

Про правовий статус керівників закладів освіти...

6 червня 2023 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти»...

01 June 2023

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 21-30 травня 2023 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та актів про зміни у сфері...